Trzeci Festiwal Kolęd i Pastorałek w Bystrzycy za nami

28-01-2016

Wysoki poziom artystyczny, zaangażowanie sceniczne i miła, rodzinna atmosfera. Tak organizatorzy podsumowują trzeci Festiwal Kolęd i Pastorałek, który w środę 27 stycznia odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bystrzycy.

Na scenie wystąpiło około 150 solistów i zespołów z ośrodków specjalnych i szkół z powiatów lubartowskiego, lubelskiego i łęczyńskiego. Zgodnie z regulaminem imprezy pod hasłem "Jezusa Narodzonego witajmy", każdy prezentował po jednej kolędzie lub pastorałce, a najlepsze występy jury nagrodziło "dyplomami za wybitne wykonanie". W najmłodszej kategorii wiekowej, w której występowały przedszkolaki, tnagrody otrzymały "Sobianowickie Aniołki" i Lena Martyna z Przedszkola w Sobianowicach. Wśród solistów ze szkół podstawowych jury doceniło Sylwię Szajewską ze Świdnika Małego, Natalię Wawrzyńczyk z Łuszczowa i Julię Goździewską z Turki. Na wyróżnienia zasłużyły Oliwia Grzegorczyk z Łuszczowa i Natalia Ponikiewska z Pliszczyna. Za występy zespołowe członkowie komisji nagrodzili grupy "Madzimuzy" z Ciecierzyna, "Łuszczowiacy" z Łuszczowa i "Piano" z Krzczonowa. Na liście wyróżnionych znaleźli się zespół wokalny z Zespołu Szkół w Puchaczowie i "Aplauz" z SP w Turce. W kategorii gimnazjalistów jurorom najbardziej spodobały się prezentacje Sandry Tarnowskiej z Ciecierzyna, Marii Kudły z Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie i Anny Malinowskiej z Gimnazjum nr 1 w Niemcach. Wyróżnienia trafiły do Weroniki Kowal z Zespołu szkół nr 4 w Lublinie i Izabeli Włodarczyk z Gimnazjum nr 1 w Niemcach. Spośród zespołów najwyższe oceny jury zdobyły "Madzimuzy 1" z Ciecierzyna, "Forte" z Krzczonowa i zespół wokalny z Gimnazjum w Pliszczynie. Członkowie komisji ocenili również występy artystów, którzy reprezentowali placówki kształcenia specjalnego. Za występy solowe nagrodzili Kacpra Kosiora z ZS 4 w Lublinie, Justynę Pietras z Zespołu Szkół Specjalnych przy Domu Pomocy Społecznej w Matczynie i Wiktorię Błaszczyk z SOSW w Bystrzycy. Wyróżnienia odebrali Krystian Migryt z SOSW w Załuczu i Weronika Kowal z ZS 4 w Lublinie. Listę laureatów uzupełniają zespoły "Wesołe Bemolki" z SOSW w Bystrzycy, "Fantazja" z SOSW w Załuczu i grupa ze Świetlicy Terapeutycznej, działającej przy Zespole Szkół nr 2 w Łęcznej. Jedyne wyróżnienie w tej kategorii przypadło grupie wokalnej z ZSS przy DPS w Matczynie. Artystów, którzy wystąpili w tegorocznej imprezie w Bystrzycy oceniali Barbara Dziuba ze Starostwa Powiatowego w Lublinie, proboszcz parafii w Turce ksiądz Krzysztof Kołodziejczyk i Dariusz Tokarzewski z zespołu "VOX", który był gościem specjalnym festiwalu. Prezentacje uzupełnił koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej "Henryczki" z Bychawy, a całe spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie kolęd, które poprowadził Dariusz Tokarzewski. Patronami honorowymi imprezy byli marszałek województwa lubelskiego, starosta lubelski, lubelski kurator oświaty i wójt gminy Wólka.

[ GALERIA ZDJĘĆ NA FACEBOOKU ]