Tenisowy turniej domów dziecka

11-05-2012

20 wychowanków domów dziecka będzie rywalizować w tegorocznym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Powiatu Lubelskiego. Zawody odbędą się w sobotę 12 maja o 10.00 w Domu Dziecka w Przybysławicach.

Oprócz gospodarzy, zapowiedziały w nich udział reprezentacje czterech placówek: „Pogodny dom” z ul. Pogodnej, im. Ewy Szelburg-Zarembiny „Zarębiacy” z ul.Narutowicza i Pogotowia Opiekuńczego w Lublinie, a także Domu Dziecka z Puław.

Każda z tych placówek wystawi czteroosobową drużynę, złożoną zarówno z dziewcząt jak i chłopców. Dziewczęta będą rywalizować w jednej kategorii, natomiast chłopcy w oddzielnych grupach uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Pingpongiści będą grać do 11 punktów i dwóch wygranych setów. Najlepsza drużyna zdobędzie przechodni puchar starosty. Od kilku lat niezmiennie odbierają go „Zarębiacy”, którzy przed rokiem wyprzedzili zespół gospodarzy z Przybysławic i reprezentację Domu Dziecka im. Janusza Korczaka przy ul. Sierocej w Lublinie.

foto: AFP