Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Tegoroczny puchar Starosty Lubelskiego w siatkówce jedzie na Ukrainę.

10-04-2017

8 kwietnia br. w hali w Centrum Kultury Fizycznej i Sportu w Bełżycach odbyły się III Mistrzostwa Piłki Siatkowej drużyn amatorskich o Puchar Starosty Lubelskiego. Przy siatce spotkały się drużyny, Pustomyty z Ukrainy, Korzec również z Ukrainy oraz KS CKFiS Bełżyce, Powiat Lubelski, Granit Bychawa, KS Garbów.

Turniej rozpoczął się od przywitania uczestników przez Starostę Lubelskiego Pawła Pikulę, który był jednocześnie zawodnikiem drużyny powiatu lubelskiego.Turniej otworzył Starosta Lubelski zaznaczając, że po raz kolejny mistrzostwa cieszą się dużym zainteresowaniem drużyn. Zawodników i kibiców powitał również gospodarz Ryszard Góra Burmistrz Bełżyc.
Drużyny grały w dwóch grupach A i B systemem każdy z każdym. Przydział do grup nastąpił na drodze losowania a o miejscu zajętym w grupie zadecydowały zdobyte punkty. W półfinałach zagrały drużyny Pustomyty z Powiatem Lubelskim, oraz KS CKFiS Bełżyce z Korcem. Ostatecznie w finale spotkali się goście z Pustomyty oraz gospodarz obiektu KS CKFiS Bełżyce. Mecz w stosunku 2:0 (22:25, 22:25) wygrała drużyna Pustomyty z Ukrainy.
Uczestnicy do gry podeszli profesjonalnie pamiętając o zasadach fair play. Zawodnikom i kibicom dziękujemy i zapraszamy za rok.
Powrót