Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Teatralne lato w środku zimy. Warsztaty artystyczne w Gminie Borzechów

13-12-2018

Ciekawie zapowiadają się przyszłoroczne ferie w Gminie Borzechów. Teatr w Remizie w Łączkach-Pawłówku przeprowadzi cykl warsztatów artystycznych dla dzieci, na które otrzymał dofinansowanie z Programu "Moje miejsce na Ziemi" Fundacji Orlen „Dar Serca”.

Stowarzyszenie Centrum Artystyczne Teatr w Remizie w Łączkach-Pawłówku otrzymało dofinansowanie z Programu "Moje miejsce na Ziemi" Fundacji Orlen „Dar Serca” na realizację projektu pt. „Teatralne lato w środku zimy. Warsztaty artystyczne w Gminie Borzechów”. Projekt będzie realizowany we współpracy z Urzędem Gminy Borzechów.

Projekt polega na przygotowaniu cyklu bezpłatnych warsztatów dla dzieci zamieszkałych w Gminie Borzechów, których podsumowaniem będzie ich udział w spektaklu „Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i stołek”, wystawionym razem z aktorami Czytelni Dramatu Centrum Kultury w Lublinie. Wydarzenie będzie realizowane podczas przyszłorocznych ferii w Teatrze w Remizie.

Warsztaty będą obejmowały zajęcia muzyczne, teatralne i plastyczno-archeologiczne, na których młodzi uczestnicy będą mieli okazję poznać zabawy teatralne, metody gry aktorskiej oraz elementy charakteryzacji czy choreografii pod okiem specjalistów z zakresu improwizacji, zabawy głosem i ciałem. Cykl warsztatów rozwinie u dzieci kreatywność, zdolności artystyczne, manualne, pobudzi do zwiększenia wiary we własne możliwości, a także nauczy pracy zespołowej.

Inicjatywa ma na celu wspieranie dzieci w ich przygodzie ze sztuką, wyrównywanie szans pomiędzy rówieśnikami i dowodzi, że pochodząc z niewielkich miejscowości, można osiągnąć sukces.

 

Powrót