Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Targi Edukacyjne już za nami

22-02-2017

W dniach 16 - 17 lutego br. odbyła się XIII edycja Targów Edukacyjnych w Lublinie. W tym roku szkoły, dla których Powiat Lubelski jest organem prowadzącym zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną na wspólnym stoisku pn. „Szkoły Powiatu Lubelskiego".

Oferta kształcenia przedstawiona w atrakcyjnej formie, budziła bardzo duże zainteresowanie wśród młodzieży, która przybyła na targi. Specjalnie na tę okazję Powiat Lubelski wydał folder ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi kierunków kształcenia.
Pierwszego dnia targów na scenie głównej wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Henryczki z Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie. Uczestnicy targów mieli również możliwość wysłuchania wykładu dyrektora tej szkoły, Pana Henryka Dudziaka pt. „Proces adaptacyjny młodzieży cudzoziemskiej w warunkach polskiej szkoły na przykładzie Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie".
Drugiego dnia na scenie głównej podziwialiśmy Zespół Pieśni i Tańca „Apis" z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli, prezentujący układy tanecznie i występy wokalne.
Wśród najciekawszych atrakcji prezentowanych na stoiskach można wymienić m.in. możliwość przygotowania bezalkoholowych drinków oraz zdrowych, orzeźwiających napojów owocowo-warzywnych, degustację wyrobów cukierniczych, a także możliwość skorzystania z porad fryzjerskich i uczesania się. Floryści zaprezentowali piękne kompozycje kwiatowe, informatycy wnętrze komputera, a uczniowie klas o profilu ratownictwo medyczne udzielali cennych porad. Można było również poczuć się geodetą.
Poprzez udział naszych szkół w Targach Edukacyjnych młodzież miała możliwość poznania specyfiki kierunków, w jakich kształcimy. Szkoły Powiatu Lubelskiego są bardzo dobrze wyposażone, posiadają nowoczesne pracownie komputerowe, prowadzą atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne, a wszystko to jest organizowane z myślą o uczniach, aby zapewnić im jak najlepsze warunki nauki, rozwoju, możliwości odnajdywania własnych dróg w życiu.
Zapraszamy do zapoznawania się z ofertą edukacyjną naszych szkół, jak również do wzięcia udziału w dniach otwartych. Wszystkie informacje dostępne są na stronie powiatu www.powiat.lublin.pl. Zapraszamy także na wirtualny spacer po naszych szkołach http://szkolypowiatlubelski.wkraj.pl dostępny również na smartfonach. 
Powrót