Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Szukamy wiosny

08-04-2013

Wiosennemu słońcu trudno się przebić przez wciąż śnieżne chmury.

Zima nie daje za wygraną, mimo, że w pełni wykorzystała przysługujące jej miesiące. Śniegu było aż nadto, co szczególnie odczuli drogowcy, którzy w tym sezonie na zimowe utrzymanie dróg wydali więcej pomiędzy niż w zeszłym roku, więcej wydadzą też na naprawy dróg zniszczonych przez zimę. Problem poruszamy w obecnej „Panoramie Powiatu”, ale zapewne powrócimy do niego szerzej w kolejnym numerze, gdy zostaną podliczone wszystkie koszty.
Dla wszytkich, którzy do naszej redakcji prześlą zdjęcia pierwszych oznak wiosny czekają nagrody niespodzianki! Zdjęcia wysyłaj na adres: redaktor@powiat.lublin.pl

Zima nie oszczędziła powiatowego budżetu, który i tak z powodu kończących się środków unijnych i ogólnokrajowego kryzysu został zaplanowany dość oszczędnie, ale samorządowy już myślą i przygotowują się do nowej unijnej perspektywy finansowej i liczą kolejne wsparcie. O powiatowych finansach i planowanych inwestycjach rozmawiamy z Przewodniczącym Rady Powiatu Sławomirem Zygo. W numerze także wnioski z dyskusji starostów z Lubelszczyzny z marszałkiem województwa lubelskiego podczas konwentu poświęconego tworzeniu nowego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Skuteczne pozyskiwanie dodatkowych środków, to w czasach kryzysu, ważna umiejętność. Wykorzystała ją m.in. Lokalna Grupa Działania „Kraina wokół Lublina”, która ma dodatkowe pieniądze na „zielone projekty” i zachęca mieszkańców z terenów wiejskich do składania wniosków. O tym, jakie pomysły mogą liczyć na dotacje przeczytają Państwo w obecnej „Panoramie Powiatu”. W gazecie także kilka projektów realizowanych za zewnętrzne środki, w tym przykład skutecznego pozyskiwania wsparcia z DPS w Matczynie.

Kontynuujemy także nasz cykl porad dla osób, chcących korzystać z elektronicznej obsługi w Starostwie Powiatowym w Lublinie. W tym numerze wszystko o Karcie spraw. Jak działa i jak może pomóc?

Zachęcamy również do lektury artykułów o współpracy Powiatu Lubelskiego zarówno z partnerami zza granicy jak i w kraju, w tym z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej. Oceniając rezultaty dotychczasowych kontaktów przekonają się państwo, że 2+2 =5?, czyli razem można więcej.

Powrót