Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Sztangiści POM-ISKRA na fali

16-11-2015

W dniach 13-14.11.2015 w Zamościu rozegrano "Ogólnopolski Puchar Roztocza w Podnoszeniu Ciężarów 2015 i Memoriał im. Tadeusza Skomskiego” pod honorowym patronatem Prezydenta Zamościa. Podczas zawodów nie mogło zabraknąć reprezentantów powiatu lubelskiego z klubu POM-ISKRA Piotrowice.

Po raz kolejny bezkonkurencyjna była Marlena Polakowska, która tym razem wystartowała w kat. 58 kg. i z wynikiem 155kg.w dwuboju zdecydowanie wygrała zostawiając w pokonanym polu Rak Katarzynę z LKS ,,Znicz Biłgoraj’’ 131kg. i Klaudię Luterek z Agrosu Zamość 110 kg.
 
W Punktacji na najlepszą zawodniczkę Marlena Polakowska uzyskała wynik 230.7 pkt., uległa nieznacznie Ewie Mizdal (olimpijce z Londynu VII m. I brązowej medalistce Mistrzostw Europy z przed dwóch lat.) 234,1 pkt.
 
 Mężczyźni  też pokazali lwi pazur i również bili rekordy życiowe. W kat. 77 kg. Rafał Siek zwyciężył z wynikiem 248 kg. wyprzedzając drugiego w zawodach Karola Juchimiuka z MULKS Terespol o27 kg. W kategorii 85 kg. wystąpili kolejni zawodnicy POM-ISKRY. Brązowy medal zdobył Konrad Mikuła z wynikiem 234 kg. Zaś Karol Warda z wynikiem 144kg. zajął szóste miejsce. Mateusz Jarocki występujący w kategorii do 94 kilogramów był piąty z wynikiem 175 kg.. Bardzo dobrze w kat + 105 kg. ustanawiając jednocześnie rekordy życiowe wystartował Dawid Bogusławski. W dwuboju uzyskał 245 kg. i uległ tylko Szymonowi Wójtowiczowi z Agrosu  Zamość. 345 kg.
 
Za trzy tygodnie sztangiści zaprezentują się po raz ostatni w tym sezonie. Biłgoraj będzie gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Nadziei Olimpijskich. Liczymy na kolejne medale i sukcesy życiowe zawodników POM-ISKRA, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do promocji powiatu lubelskiego.
Powrót