Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Szkoły Powiatu Lubelskiego

19-03-2019

W dniach 14-15 marca br., podczas XV edycji Targów Edukacyjnych w Lublinie, szkoły, dla których Powiat Lubelski jest organem prowadzącym, zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną na wspólnym stoisku pn. "SZKOŁY POWIATU LUBELSKIEGO". Oferta kształcenia przedstawiona była w atrakcyjny sposób i budziła bardzo duże zainteresowanie wśród młodzieży przybyłej na Targi.

Lubelskie Targi Edukacyjne to największe wydarzenie o tym charakterze we wschodniej Polsce. Przez dwa dni jest to miejsce prezentacji szerokiej oferty edukacyjnej szkół i uczelni z całej Polski. Specjalnie na tę okazję Powiat Lubelski wydał publikację, która zawiera ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020 szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Lubelski: Zespół Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie, Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. H. Dobrzańskiego w Bychawie, Zespół Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach, Zespół Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach oraz Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli. Uczestnicy Targów mogli znaleźć w niej również zawody, proponowane rozszerzenia programów nauczania, nowości i innowacje, których nauczamy na poziomie liceum, technikum i szkoły branżowej I stopnia. Folder zawiera ciekawostki z życia szkół, jest bogaty w fotografie, które ukazują jak interesująco jest w szkołach Powiatu Lubelskiego.
 
Stoisko szkół Powiatu Lubelskiego cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Wśród atrakcji, jakie przygotowały szkoły, były m. in. konkursy, pokazy kulinarne i barmańskie uczniów i absolwentów szkół, dekorowanie wyrobów cukierniczych przygotowanych na stoisku. Uczestnicy targów mogli poznać tajniki wypiekania mini cebularzy i pizzy, a także nauczyć sie zwijania wspaniałych rogalików.
 
Przez cały czas trwania targów na naszym stoisku do dyspozycji młodzieży, która jest przed trudnym wyborem nowej szkoły, byli dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie i absolwenci szkół Powiatu Lubelskiego oraz przedstawiciele Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie. Odpowiadali na pytania, rozmawiali, doradzali oraz pomagali w trudnych wyborach. Na stoisku mieliśmy zaszczyt gościć Panią Marzenę Machałek - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Panią Teresę Misiuk - Lubelskiego Kuratora Oświaty.
 
Pierwszego dnia targów na scenie głównej wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Henryczki" z Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie oraz Zespół Pieśni i Tańca "Apis" z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli.
 
Poprzez udział naszych szkół w Targach Edukacyjnych młodzież miała możliwość poznania specyfiki kierunków, w jakich kształcimy. A jest ich wiele: technik rolnik z innowacją ekologiczną, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik inżynierii środowiska i melioracji, technik reklamy, technik pojazdów samochodowych i wiele innych. Szkoły Powiatu Lubelskiego są bardzo dobrze wyposażone, posiadają nowoczesne pracownie komputerowe do nauki zawodu np. technik informatyk, gastronomiczne – technik żywienia i usług gastronomicznych, mechaniczne – technik pojazdów samochodowych czy technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, bardzo dobrze wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, ciekawe zajęcia pozalekcyjne, a wszystko to jest organizowane dla uczniów, aby zapewnić im jak najlepsze warunki nauki, rozwoju i kariery zawodowej. Zapraszamy do naszych szkół i do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną, która dostępna jest na stronie powiatu www.powiat.lublin.pl.
Powrót