Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Szansa dla młodych i zdolnych ale bez pracy

02-07-2012

Powiatowy Urząd Pracy w Lublinie poszukuje chętnych do udziału w programie specjalnym „Najlepsi zostają z nami”.

To propozycja dla osób do 30 roku życia, z wykształceniem wyższym, średnim lub zawodowym, których ocena na dyplomie albo średnia ocen na świadectwie, wynosiła 4,0 lub więcej i są zarejestrowane w urzędzie pracy nie dłużej niż 24 miesiące.

W ramach projektu, który jest realizowany razem z Powiatowym Urzędem Pracy w Lubartowie, na staże może trafić 200 osób, po 100 z obydwu powiatów, a dla kolejnych 26 przygotowano szkolenia.

Autorzy pomysłu poszukują szczególnie absolwentów szkół ogólnokształcących i zasadniczych zawodowych, którzy są zainteresowani podjęciem stażu w firmach, reprezentujących różne branże. Wśród pracodawców, którzy nie tylko zadeklarowali chęć przyjęcia stażystów, ale również późniejszego ich zatrudnienia, są przedsiębiorstwa, poszukujące m.in.: pracowników biurowych i budowlanych, sprzedawców, a także ogrodników czy fryzjerów.

Firmy, które włączyły się w realizację projektu nie ponoszą żadnych kosztów, związanych z przyjęciem stażysty, ponieważ pokrywa je PUP. Obowiązki te przechodzą na pracodawcę dopiero w momencie zatrudnienia kandydata po zakończonym stażu.

Rekrutacja kandydatów trwa do końca sierpnia, ale o zakwalifikowaniu do programu decyduje termin zgłoszenia. W powiecie lubelskim pozostało jeszcze około 40 wolnych miejsc dla przyszłych stażystów.

Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać telefonicznie pod numerem: 81 745 18 16 wewnętrzny 259 lub zgłaszać osobiście do siedziby Powiatowego Urzędu Pracy przy ul.Mełgiewskiej 11, pokoje 105 i 208.
Powrót