Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Szaleństwa na stoku

06-02-2012

Zjazdy na nartach i snowboardzie oraz „na byle czym”, do tego loterie rzeczowe i kiełbaski pieczone na ognisku. To tylko niektóre atrakcje imprezy pod hasłem „Narciarska Bychawa 2012”, która w sobotę 11 lutego odbędzie się na stoku w Batorzu.


W tym roku po raz pierwszy zawody odbędą się w nowej konkurencji – VIP-ów, którzy mogą zjeżdżać „na byle czym”. Mogą to być politycy, samorządowcy, dyrektorzy szkół, patroni i sponsorzy.

Najlepsi zawodnicy z poszczególnych kategorii otrzymają okolicznościowe puchary ufundowane m.in. przez: marszałka województwa, starostę lubelskiego, burmistrza Bychawy i komendanta policji w Bychawie. Dodatkowo organizatorzy przygotowali nagrody specjalne dla najmłodszego i najstarszego uczestnika, a także najliczniej reprezentowanej szkoły i rodziny.

Oprócz rywalizacji sportowej odbędzie się loteria rzeczowa, w której wszyscy zawodnicy będą mogli wygrać około 200 nagród, w tym m.in.: kaski, gogle, pokrowce na sprzęt narciarski, bilety do Spa i wiele innych. Opiekę medyczną zapewnia stacja pogotowia ratunkowego w Bychawie.

W trakcie imprezy dla uczestników zawodów przewidziana jest też gratisowa grochówka, bigos lub kiełbasa z ogniska bądź grilla.

Szczegółowe informacje na temat „Narciarskiej Bychawy” w Batorzu można znaleźć na stronach: Bychawskiego Centrum Kultury, Urzędu Miejskiego w Bychawie oraz stoków narciarskich „Wotex-u”.
Powrót