Święto Niepodległości w Bychawie

12-11-2014

11 listopada 2014 rok to 96. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości, będące najważniejszym świętem państwowym w ciągu roku, uroczyście obchodzono również w Bychawie.

Uroczystości rozpoczęły się przemarszem przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Henryczki” do bychawskiego kościoła parafialnego, gdzie po części artystycznej w wykonaniu młodzieży z Zespole Szkół Zawodowych im. mjra H. Dobrzańskiego odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Następnie zebrani, w tym Starosta Lubelski Pan Paweł Pikula udali się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie wygłoszono okolicznościowe przemówienia oraz złożono wieńce i kwiaty.

Po części oficjalnej w sali widowiskowej Bychawskiego Centrum Kultury, Starosta Lubelski Paweł Pikula, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bychawie Grzegorz Szacoń, Burmistrz Bychawy Janusz Urban oraz Zastępca Burmistrza Marta Wołoszyn wręczyli wyróżnienia „Zasłużony dla Gminy Bychawa 2014” przyznane Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej oraz Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”.