Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Świąteczny kiermasz w Matczynie

29-03-2012

Zajączki ze sznurka, baranki z ciasta i euro-jaja, czyli biało-czerwone pisanki, nawiązujące do zbliżających się mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012. To wyroby, które były najbardziej popularne wśród odwiedzających kiermasz, zorganizowany w środę 28 marca w Domu Pomocy Społecznej w Matczynie w powiecie lubelskim.

Nie mniejszym zainteresowaniem kupujących cieszyły się również malowane specjalnymi farbami i lakierowane kurze jaja, a także pisanki na wydmuszkach obsypywane kaszą lub makiem, albo wykonane w technice origami oraz robione na szydełku koronkowe serwetki do świątecznych koszyczków.

To co pozostało po kiermaszu wciąż można kupować bezpośrednio w DPS-e. – Wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem 81 517 22 61, by jeszcze przed świętami zaopatrzyć się w pisanki, stroiki czy inne ozdoby – deklaruje Marta Jarzyna-Walczak z domu pomocy w Matczynie.

Wszystkie prace wykonali pod okiem terapeutów podopieczni domu pomocy. Cały dochód ze sprzedaży tych wyrobów zostanie przeznaczony na zakup materiałów do zajęć terapeutycznych
Powrót