Świąteczne dania ... dla Mola wybrane

11-12-2015

Identyczną liczbę punktów zdobył "Karp w szarym sosie" z wiersza Jana Brzechwy "Obserwatorium gastronomiczne", zgłoszony przez Martę Wachowską, uczennicę trzeciej klasy gimnazjum w Pszczelej Woli.

Wśród pozostałych dzieł "czytanych podniebieniem" były na przykład: "śledzie po naszemu" z "Widoku z mojego okna" Małgorzaty Kalicińskiej, "ptysie serowe" z "Drogi nad jezioro" Susan Wiggs, "zgrabne pierogi" przyrządzone według receptury z rodzinnej opowieści mieszkanki Strzyżewic oraz "zapiekanka rybna" zaczerpnięta z książki Tove Jansson "Dolina Muminków w listopadzie", a przygotowana przez rodzinną ekipę, czyli mamę, tatę i dziecko z Lublina.

Była to dziewiętnasta edycja literacko-kulinarnej zabawy, która tym razem odbywała się pod hasłem "Danie dla Mola, czyli święta w literaturze i na talerzu", a jej finał po raz drugi odbył się poza Bychawą.

Konkursowi patronowali starosta lubelski, burmistrz Bychawy i wójt gminy Strzyżewice, a medialnie wspierali Informacyjna Agencja Samorządowa, Radio Lublin, lubelski oddział Telewizji Polskiej i Głos Ziemi Bychawskiej.

Pomysłodawcy zabawy już zapowiadają kolejną, wiosenną edycję, której tematem mają być "Męskie dania dla Mola".