Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Sukces powiatu na dożynkach w Niemcach

16-09-2014

Rolnicy z całej Lubelszczyzny w tym roku dziękowali za plony w Niemcach w powiecie lubelskim. Na dożynki przybyły tysiące mieszkańców z całego regionu, dla których była to okazja do zabawy i skosztowania tradycyjnych produktów. Mogli podziwiać też najpiękniejsze wieńce dożynkowe misternie wykonane z tegorocznych zbóż, owoców i warzyw, które jak co roku wzięły udział w konkursie.

 
 
Na podium znalazły się dwa wieńce z powiatu lubelskiego. Drugie miejsce w kategorii wieńców nowoczesnych zajęła propozycja Zalesia w gminie Niemce, a trzecie Koła Gospodyń Wiejskich z Marynina w gminie Konopnica. 
 
Trzeci wieniec, reprezentujący powiat lubelski, przygotowany przez KGW ze Stasina w gminie Wojciechów zdobył wyróżnienie. Za najładniejszy wieniec tradycyjny jury uznało propozycję z miejscowości Swaty, druga nagroda przypadła Zahajkom, a trzecia ex aequo wieńcom z Górki Lubartowskiej i ze Stężycy. Wśród wieńców nowoczesnych nagrody triumfował wieniec z Huty Tarnawackiej, a trzecie miejsce - razem z Maryninem, zajął wieniec z Modliborzyc.
 
Oprócz udziału w konkursie wieńców Powiat Lubelski promował na specjalnym stoisku projekt "Wyskocz na weekend", czyli propozycje spędzenia wolnego czasu w okolicach Lublina. Uczestnicy dożynek chętnie sięgali po informacje na temat tras wycieczkowych, z miejscami noclegowymi i gastronomicznymi oraz opisami ciekawych wydarzeń lub postaci związanych ze zwiedzanym miejscem. 
 
W składzie powiatowej delegacji na tegorocznych dożynkach, oprócz starosty lubelskiego Pawła Pikuli, który był jednym ze współorganizatorów święta, byli m.in. wicestarosta Robert Wójcik, członek zarządu powiatu Dariusz Gajo i naczelnik Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Lublinie Jolanta Skiba. 
 
Funkcje starostów dożynkowych pełnili Małgorzata Dziuba z Rudki Kozłowieckiej i Marian Wójcik z Woli Krasienińskej w gminie Niemce.
 
Organizatorami tegorocznego święta plonów byli Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, Wojewoda Lubelski Wojciech Wilk, Starosta Lubelski Paweł Pikula, Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś i Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie Artur Sępoch.
Powrót