Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Stoisko promocyjne Powiatu Lubelskiego na Targach Lato 2014 w Warszawie

08-04-2014

W tym roku targi odbyły się 4-6 kwietnia jednocześnie z Targami Agroturystyka i Targami Regionalia. Targi LATO są wyjątkowym kiermaszem ofert wakacyjnych i weekendowych, utrzymanym w charakterze festynu turystycznego. To niepowtarzalna okazja do znalezienia w jednym miejscu wszystkiego, co jest niezbędne do zaplanowania udanego urlopu czy krótszego odpoczynku w najatrakcyjniejszych rejonach Polski i poza granicami naszego kraju. To także doskonałe miejsce do wyboru obozów, kolonii czy zielonych szkół dla dzieci i młodzieży.

Stoisko Powiatu Lubelskiego przedstawiało projekt – „Wyskocz na weekend”, czyli propozycję pięciu gotowych wycieczek: Do natury, Kajak dobry na wszystko, W przestworza i po szczęście, Dolina ciemięgi. Kraina wokół Lublina. Każda z tych wycieczek to odrębna propozycja spędzenia weekendu na terenie powiatu, opisana w sposób łatwy i czytelny, jednocześnie uwzględniająca zarówno miejsca noclegowe i gastronomiczne jak również opis ciekawych wydarzeń lub postaci związanych ze zwiedzanym miejscem. Oprócz wspomnianych wycieczek na stoisku Powiatu można było także oglądać eksponaty z Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie, zapoznać się z ofertą gospodarstwa agroturystycznego Państwa Jamróz z Bystrzycy Nowej, czy poznać trasę rowerową Doliną Kozarzewki w Gminie Bychawa.
 
Na powiatowym stoisku można się było zaopatrzyć w niezbędne do zwiedzenia powiatu broszury informacyjne czy mapki. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pocztówki zapraszające do odwiedzenia powiatu. Zwiedzający pytali o atrakcje turystyczne, bazę noclegową, czy gastronomiczną. Wielu zainteresowanych zadeklarowało chęć odwiedzenia Lubelszczyzny w zbliżającym się sezonie letnim.
 
Kulinaria Powiatu lubelskiego reprezentowała na swoim stoisku LGD „Kraina wokół Lublina” która w ramach projektu „Zasmakuj w Tradycji” zaprosiła do współpracy Zespół Szkól Rolniczych z Pszczelej Woli z „Całuskami pszczelowolskimi”, Gospodarstwo agroturystyczne „SAWANNA’” – „Piernik Lubelski” i „Piernik Żydowski” , Dom Nasutów”, z „Zawijasem nasutowskim” oraz pasiekę pszczelarską Państwa Janików z Pszczelej Woli wystawiającą miody odmianowe i „Krupnik pszczelowolski”.
 
Należy również podkreślić, że p. Mieczysław Janik zdobył Złoty medal III Targów Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych „Regionalia” w kategorii „Promile i Procenty”. 
 
Powrót