Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Starostwo Powiatowe nagrodzone!

20-12-2016

Z przyjemnością informujemy, że Starostwo Powiatowe w Lublinie już po raz kolejny otrzymało nagrodę „BEZPIECZNA IMPREZA 2016” za organizację „Dożynek Wojewódzkich Radawiec 2016”.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 grudnia 2016 r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie podczas konferencji „BEZPIECZNA IMPREZA”.  Gospodarzem konferencji IV już edycji pt. „Profesjonalna organizacja” był Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Stowarzyszenie „Bezpieczna Lubelszczyzna”. Plebiscytowi towarzyszą warsztaty oraz szkolenia z zakresu organizacji imprez masowych. Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele instytucji organizujących imprezy na terenie województwa lubelskiego.

Szkolenie z zakresu organizacji bezpiecznych imprez masowych prowadzili przedstawiciele służb mundurowych oraz m.in. przedstawiciele pogotowia ratunkowego. Na terenie województwa lubelskiego działa ponad 170 ośrodków kultury, które rokrocznie organizują około 12 tysięcy różnego rodzaju imprez. Organizatorzy spotkania podkreślali, że z roku na rok ich bezpieczeństwo się poprawia.

Nagrodę dla Starostwa odebrał Pan Zbigniew Niedźwiadek – Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Lublinie.

 

Powrót