Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Sport to zdrowie!

15-03-2012

Na co dzień w garniturach i przy biurkach, a w najbliższy weekend spotkają się w strojach sportowych przy siatce. W sobotę 17 marca i niedzielę 18 marca urzędnicy z powiatu lubelskiego zagrają w pierwszym Międzynarodowym Turnieju Siatkówki o Puchar Starosty Lubelskiego, który odbędzie się w Piotrowicach i w Niemcach.

Będą to pierwsze takie zawody z udziałem partnerów z Ukrainy, Rejonu Korzec w Obwodzie Rówieńskim i Rejonu Pustomyty w Obwodzie Lwowskim.

Rozgrywki rozpoczną się w sobotnie przedpołudnie o 10.00. W hali Zespołu Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach do rywalizacji przystąpią uczniowie szkół z Rejonu Pustomyty oraz placówek w Niemcach, Pszczelej Woli, Piotrowic, Bełżyc i Bychawy. O tej samej porze w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach zagrają zespoły: ukraińskich rejonów Korzec i Pustomyty, a także Starostwa Powiatowego w Lublinie, urzędu marszałkowskiego, Urzędu Gminy Niemce i firmy e-Studio. Liderem powiatowej reprezentacji będzie sam starosta Paweł Pikula.

W sumie w zawodach zapowiedziało udział 12 drużyn. Sobotnie eliminacje będą się odbywać systemem „każdy z każdym”, a w niedzielę najlepsze drużyny zagrają w hali w Niemcach o miejsca na podium.

Powrót