Śpiewali w Ciecierzynie

08-02-2013

"Z piosenką po zdrowie" to hasło tegorocznego Powiatowego Festiwalu Piosenki "Niezapomniane melodie", który w czwartek 7 lutego odbył się w Ciecierzynie.

W ósmej edycji imprezy, organizowanej przez miejscowy Zespół Placówek Oświatowych uczestniczyło 110 uczniów z 19 szkół podstawowych, 10 gimnazjów i 1 przedszkola. Wszyscy prezentowali utwory o tematyce ekologicznej, prozdrowotnej i turystycznej. W najmłodszej grupie wykonawców, dzieci 6-letnich i uczniów klas I - III szkół podstawowych, swój sukces powtórzyła Laura Łabiga z SP w Krężnicy Jarej, która tak jak przed rokiem zajęła pierwsze miejsce. Do występu przygotowywała ją Jolanta Kwiecień. Najlepszym dziecięcym zespołem wokalnym okazały się "Małe wiolinki", również z SP w Krężnicy Jarej, w składzie: Tosia Matysek, Ola Pilaszewska, Anna Kwiecień i Natalia Kneć. W kategorii klas IV - VI szkoły podstawowej pierwsze miejsce również zajęła ubiegłoroczna laureatka konkursu - Julia Mączka z Bystrzycy Starej, która pracuje pod okiem Magdaleny Mazurkiewicz-Mączki. Wśród zespołów najwyższe oceny uzyskała grupa z Niedrzwicy Dużej. W prowadzonym przez Barbarę Pałkę zespole wystąpiły: Eliza Brzózka, Weronika Janczak, Karolina Żarnowska i Monika Brzózka. --- W najstarszej grupie wykonawców, indywidualnie pierwszą nagrodę przyznano Mateuszowi Zaroniowi z Gimnazjum w Ciecierzynie z opiekunkami Magdaleną Stawecką i Karoliną Pietrzak. W kategorii zespołów najwyżej oceniono występ jego szkolnych koleżanek, czyli duetu Sylwia Nalewajek i Sylwia Kosmala. W każdej kategorii jurorzy przyznali nagrody za trzy pierwsze miejsca, 8 wyróżnień oraz kilkanaście nagród specjalnych. Laureaci otrzymali w nagrodę m.in.: sprzęt audio, gry edukacyjne, sprzęt sportowy i turystyczny, albumy i płyty. Ufundowali je patroni honorowi festiwalu: Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, starosta lubelski Paweł Pikula, wójt gminy Niemce Krzysztof Urbaś oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie, a także sponsorzy upominków: poseł Henryk Smolarz, Piotr Pankowski i Andrzej Gieroba.