Aktualności

Zdjęcie Artykułu

SMS o ostrzeżeniach w Konopnicy

22-02-2012

Gmina Konopnica z naszego Powiatu jako jedna z trzech gmin w województwie lubelskim uruchomiła dla mieszkańców niezwykle ważną usługę, która pozwala w szybki i sprawny sposób dotrzeć z informacją do tysięcy odbiorców. O awariach wodociągu, utrudnieniach w ruchu, wydarzeniach kulturalnych, a przede wszystkim o sytuacjach kryzysowych zagrażających zdrowiu i życiu będą w ciągu kilkunastu sekund informowani wszyscy mieszkańcy Gminy, którzy zarejestrują się w Samorządowym Informatorze SMS.

SISMS jest systemem mającym na celu zapewnienie skutecznej komunikacji Urzędu z mieszkańcami we wszystkich obszarach funkcjonowania, ale mających przede wszystkim wpływ na ich bezpieczeństwo.
 
Samorządowy Informator SMS to najbardziej innowacyjny system wczesnego ostrzegania mieszkańców o zagrożeniach. System ma także za zadanie podnieść jakość codziennego życia ludzi, poprzez informowanie o różnych wydarzeniach, m.in. awariach sieci wodociągowych, przerwach w dostawie prądu, bezpłatnych badaniach, zbiórce odpadów wielkogabarytowych, czy zużytego sprzętu RTV, AGD, zebraniach wiejskich, itp.
 
Podstawą sprawnego funkcjonowania systemu SISMS jest zarejestrowanie się w nim jak największej liczby mieszkańców. Rejestracja jest bardzo prosta i sprowadza się do wysłania jednego SMS-a o odpowiedniej treści. Oczywiście numery telefonów użytkowników systemu będą chronione według najwyższych standardów. Nigdy też przy użyciu systemu nie będą rozsyłane żadne reklamy bądź spam. Tak samo, jak do systemu można się zarejestrować wysyłając odpowiedni kod, tak samo można się z niego wyrejestrować.
 
Wszystkie informacje rozsyłane do użytkowników systemu są darmowe. Jedyna opłata dotyczy rejestracji w systemie i wynosi ona tyle, co wysłanie zwykłego sms-a w indywidualnym planie taryfowym operatora, z którego usług korzysta dana osoba.
 
Szczegóły dot. rejestracji przedstawiają się następująco:  
 
1. Uruchomienie w swoim telefonie komórkowym trybu wysyłania wiadomości SMS
2. Wpisanie z załączonej ulotki wybranego kodu rejestrującego
3. Wpisując kod rejestrujący proszę zwrócić uwagę na kropkę i brak odstępów
4. Wysłanie SMS na numer 661 000 112
5. Otrzymanie SMS z potwierdzeniem rejestracji
6. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.konopnica.eurzad.eu oraz na stronie www.sisms.pl
 
Od tej pory zarejestrowany użytkownik będzie bezpłatnie otrzymywać najważniejsze informacje z Urzędu Gminy Konopnica.
Powrót