Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Siatkarski puchar znowu pojechał na Ukrainę

24-04-2018

Nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy kolejny raz odnieśli zwycięstwo i wyjechali z Międzynarodowych Mistrzostw Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich z Pucharem Starosty Lubelskiego. Ale siatkarze z powiatu lubelskiego nie dawali się łatwo pokonać i stoczyli zaciętą walkę z rywalami.

W turnieju, który odbył się w sobotę 21 kwietnia w dwóch halach w Niemcach, zagrało sześć drużyn. Były to trzy najlepsze zespoły marcowych mistrzostw powiatu, czyli Rondo Wysokie, OSP Krasienin i KS Garbów, reprezentacja Starostwa Powiatowego w Lublinie i dwie drużyny z Ukrainy.
 
Po meczach grupowych o główne trofeum zagrali siatkarze z Ukrainy, a o trzecie miejsce na podium walczyły Rondo Wysokie i drużyna Starostwa Powiatowego w Lublinie. Po dwóch z rzędu wygranych reprezentacji ukraińskiego Rejonu Pustomyty tym razem główne trofeum przypadło ich sąsiadom z Rejonu Korzec, a w rywalizacji o trzecie miejsce Rondo Wysokie pokonało reprezentację Powiatu Lubelskiego.
 
W drużynie gospodarzy zagrali nauczyciele ze szkół powiatowych, pracownicy jednostek samorządowych i Starostwa Powiatowego w Lublinie ze Starostą Lubelskim Pawłem Pikulą na czele.
Powrót