Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Siatkarski Puchar Starosty dla Ukraińców

01-04-2014

Drużyna z ukraińskiego Rejonu Pustomyty w Obwodzie Lwowskim wygrała trzeci Międzynarodowy Turniej Siatkówki o Puchar Starosty Lubelskiego.

Drużyna z ukraińskiego Rejonu Pustomyty w Obwodzie Lwowskim wygrała trzeci Międzynarodowy Turniej Siatkówki o Puchar Starosty Lubelskiego.

W zawodach, które w miniony weekend odbyły się w Niemcach, uczestniczyło 12 zespołów, reprezentujących firmy i samorządy z powiatów lubelskiego i przemyskiego oraz dwóch zaprzyjaźnionych rejonów z Ukrainy.

Najpierw turniej odbywał się w czterech grupach systemem "każdy z każdym". Po dwie najlepsze ekipy awansowały do ćwierćfinałów. Na tym etapie rywalizację zakończyła m.in., reprezentacja Powiatu Lubelskiego, która uległa zespołowi z powiatu przemyskiego.

- Sami nie mogliśmy uwierzyć, że nie awansowaliśmy do dalszej fazy gier, tym bardziej że mieliśmy piłkę meczową, ale ostatecznie w tie break'u przegraliśmy 13:15 - relacjonuje kapitan gospodarzy Tomasz Banaszek.

W półfinałach TKKF "Skarbek" Bogdanka przegrała z ekipą z ukraińskiego Rejonu Korzec w Obwodzie Rówieńskim, a Rejon Pustomyty pokonał Powiat Przemyski. W ukraińskim finale turnieju Pustomyty wygrały z Korcem, a mecz o trzecie miejsce zakończył się zwycięstwem "Bogdanki". Reprezentacja Powiatu Lubelskiego, ze starostą Pawłem Pikulą w składzie, ostatecznie zajęła miejsca 5 - 8. Oprócz już wymienionych, w zawodach wzięły udział także zespoły Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, gmin Bychawa, Głusk, Niemce i Wólka, Lokalnej Grupy Działania "Kraina Wokół Lublina" oraz firmy "Perła Browary Lubelskie".

Trzy najlepsze ekipy odebrały puchary, a dodatkową nagrodę dla najsympatyczniejszej drużyny otrzymał zespół Powiatu Przemyskiego.

Turniej był rozgrywany w dwóch halach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Różanej i Zespołu Szkół im. Ziemi Lubelskiej przy ul. Szkolnej w Niemcach.

Patronatem sportowym imprezy, którą zorganizował Powiat Lubelski, był jeden z najlepszych klubów siatkarskich w Polsce "Jastrzębski Węgiel", a wśród patronów honorowych byli marszałek województwa lubelskiego, konsul generalny Ukrainy w Lublinie i wójt gminy Niemce.

Organizatorzy Turnieju dziękuję serdecznie sponsorom, bez których organizacja imprezy nie byłaby możliwa. Dziękujemy firmom: : VIP Agencja Reklamy, Best Western Hotel AGIT Congress & Spa, Lubelskie Smakuj Zycie, ROLBUD Roman Madejek, Perła Browary Lubelskie, Bank Spółdzielczy w Niemcach, Spółdzielczej Grupie Producentów ATUT z Babina, Cisowianka S.A., Krajowemu Związekowi Grup Producentów Rolnych, GS Samopomoc Chłopska z Niedrzwicy Dużej, GS Kozubszczyzna, OSM Bychawa oraz firmie SULIMO.

Dziekujemy za udział i juz teraz zapraszamy do udziału w przyszłym roku!

Powrót