Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Seminarium informacyjne dla sołtysów

21-03-2019

19 marca w Starostwie Powiatowym odbyło się seminarium dla sołtysów z powiatu lubelskiego. Takie spotkanie to doskonała okazja do przekazania ważnych dla naszych mieszkańców informacji za pośrednictwem przedstawicieli lokalnych społeczności.

Starosta Lubelski Zdzisław Antoń przybliżył zebranym specyfikę funkcjonowania samorządu powiatowego i przedstawił informacje o bieżących działaniach Powiatu Lubelskiego. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Grażyna Gwiazda omówiła obecną sytuację na rynku pracy, działania podejmowane przez PUP wspierające osoby bezrobotne oraz instrumenty i programy, z których mogą skorzystać osoby poszukujące pracy. Kierownik działu ds. osób niepełnosprawnych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie Stanisław Bury zaprezentował formy wspierania osób niepełnosprawnych oferowane przez PCPR w Lublinie. Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Katarzyna Nowosad przedstawiła ofertę edukacyjną szkół, dla których Powiat Lubelski jest organem prowadzącym.
 
Poruszono również temat rolnictwa ekologicznego (Dyrektor Ekogwarancji PTRE Sp. z o. o. prof. Jerzy Szymona), możliwości rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich (Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Lublinie Kazimierz Gorczyca) i aktualnej sytuacji epizootycznej na terenie naszego powiatu dot. ASF (pracownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Marzena Skoczylas).
 
Druga część spotkania poświęcona była dyskusji nad sprawami, z którymi na co dzień mają do czynienia w swoich społecznościach włodarze poszczególnych sołectw. Na pytania sołtysów odpowiadali członkowie Zarządu Powiatu w Lublinie oraz prelegenci. Był to również czas na indywidualne rozmowy.
 
Seminarium zorganizował Wydział Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie wraz z Powiatowym Urzędem Pracy w Lublinie. Dziękujemy wszystkim sołtysom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i wzięli udział w spotkaniu.
Powrót