Sala Doświadczania Świata w SOSW w Bystrzycy

05-11-2015

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bystrzycy może pochwalić się nową Salą Doświadczania Świata. W dniu 4 listopada br. oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali: P. Paweł Pikula Starosta Lubelski, P. Beata Janiszewska Brudzisz Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie oraz Dyrektor SOSW w Bystrzycy P. Bożena Filipek.

Sala Doświadczania Świata jest miejscem pozwalającym na prowadzenie terapii poprzez stymulację wielozmysłową dzieci, które na skutek niepełnosprawności czy choroby mają problemy z odbieraniem bodźców z otoczenia. Wychowankowie SOSW w Bystrzycy na sali mogą świat poczuć, dotknąć, zobaczyć lub po prostu go sobie wyobrazić. W Sali znajdują się m.in. kolorowy projektor, kolumny wodne z bąbelkami i basen z piłeczkami.