Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Są pieniądze na drogę i projekty edukacyjne

22-05-2017

Są pieniądze na przebudowę drogi Dąbrowica - Kolonia Dąbrowica w powiecie lubelskim. Podczas sesji we wtorek 16 maja Rada Powiatu w Lublinie zwiększyła środki na tę inwestycję, dzięki czemu można podpisać umowę z wykonawcą robót.

Ostatecznie przebudowa prawie 1,5-kilometrowego odcinka będzie kosztować około 1 miliona 200 tysięcy złotych, z czego 600 tysięcy ma przekazać Gmina Jastków.
Dzięki decyzji radnych można sfinalizować przetarg i przystąpić do pracy. Umowa na wykonanie robót ma być podpisana w tym miesiącu, a cała inwestycja powinna być zrealizowana do połowy września tego roku.
Podczas wtorkowej sesji rada powiatu zatwierdziła również do realizacji dwa projekty edukacyjne, które będą współfinansowane ze środków unijnych. "Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim" dotyczy szkolnictwa zawodowego i, oprócz dodatkowych zajęć i kursów kwalifikacyjnych dla uczniów oraz szkoleń podnoszących kompetencje nauczycieli, zakłada doposażenie placówek. Koszt to prawie 1 milion 300 tysięcy złotych. W projekcie "Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim" wezmą udział szkoły ogólnokształcące, w których będą się odbywać zajęcia z tak zwanych kompetencji kluczowych, czyli języków obcych, przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i informatyki. Wartość tego projektu to 500 tysięcy złotych.
Na obydwa projekty 90 procent kosztów powiat pozyskał z Europejskiego Funduszu Społecznego, a ich realizacja rozpocznie się we wrześniu i potrwa dwa lata. 

Powrót