Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Rozstrzygnięcie powiatowego konkursu wieńców dożynkowych Radawiec 2014

02-09-2014

Konkurs na wieniec dożynkowy został rozstrzygnięty w trakcie Dożynek Powiatowych w Radawcu. Spośród wszystkich, artystycznie wręcz wykonanych wieńców pierwsze miejsca zdobyły wieńce z gminy Wojciechów i gminy Konopnica.

 

Kategoria wieńców tradycyjnych:
 
I miejsce i nagrodę w wysokości 1000,- brutto (900,- netto) otrzymuje wieniec wykonany przez
Koło Gospodyń Wiejskich w Stasinie (gmina Wojciechów) wieniec nr 25

Wieniec tradycyjny w kształcie korony zwieńczony krzyżem. Uwity z kłosów zbóż – pszenicy, pszenżyta, jęczmienia, owsa pochodzących z własnych pól, udekorowany owocami, kwiatami z przydomowych ogródków.
 
II miejsce i nagrodę w wysokości 700 złotych otrzymuje wieniec wykonany przez
Koło Gospodyń Wiejskich z Garbowa (gmina Garbów) wieniec nr 7

Wieniec tradycyjny w kształcie kuli zakończony koroną, uwieńczoną krzyżem wyplecionym ze słomy. Kula wykonana z kłosów z owsa, pszenżyta, pszenicy i jęczmienia browarnego i lnu. Korona wykonana z lnu oraz kwiatów i owocostanów kilku rodzajów czarnuszek: czarnuszki orientalnej, damasceńskiej i hiszpańskiej. Korona ozdobiona jest kulkami ze słomy, imitującymi berło w koronie.
 
III miejsce i nagrodę w wysokości 500 złotych otrzymuje wieniec wykonany przez
Koło Gospodyń Wiejskich Olszanka (gmina Krzczonów) wieniec nr 16
Wieniec tradycyjnyw kształcie potrójnej korony, zwieńczony krzyżem uwity jest ze wszystkich rodzajów zbóż, udekorowany kaliną, jarzębina, orzechami, jabłkami.
 
Kategoria wieńców współczesnych:

I miejsce i nagrodę w wysokości 1000,- brutto (900,- netto) złotych otrzymuje wieniec wykonany przezKoło Gospodyń Wiejskich z Marynina (gmina Konopnica) wieniec nr 37

Wieniec współczesny przedstawia strudzonego ciężką pracą rolnika siedzącego przy stole. Żona przygotowuje dla męża posilającą strawę. Całość wykonana ze zbóż, owoców i kwiatów.
 
II miejsce i nagrodę w wysokości 700 złotych otrzymuje wieniec wykonany przez
Koło Gospodyń Wiejskich w Zabłociu (gmina Wysokie) wieniec nr 33

Wieniec współczesny w kształcie łodzi wyklejonej z kłosów pszenicy i ziaren soczewicy, ryba w sieci wykonana ze słomy i Pismo Święte wyklejone z ziaren lnu.
 
III miejsce i nagrodę w wysokości 500 złotych otrzymuje wieniec wykonany przez
Koło Gospodyń Wiejskich w Zalesiu (gmina Niemce ) wieniec nr 21

„ Trzy Wiatry” – Nowoczesny wieniec dożynkowy o formie trójpostaciowej rzeźby pełnej.
Obrotowa podstawa wieńca wprawia w ruch trzy postaci, z których każda wykonana jest z innego zboża. Obracające się postaci łączą się ze sobą w odwiecznym tańcu wiatrów, którego kulminacją są żniwa.
 
 
POWIATOWY KONKURS PUBLICZNOŚCI
NA „NAJŁADNIEJSZY WIENIEC DOŻYNKOWY”
RADAWIEC DUŻY 31 SIERPNIA 2014 r.
 
W Konkursie Publiczności na „Najładniejszy wieniec dożynkowy” rozdano 1000 kart do głosowania. Publiczność oddała 980 głosów ogółem. Głosy ważne – 977 głosy nieważne 3.
 
Największą liczbę głosów (177 głosów) w Konkursie Publiczności na „Najładniejszy wieniec dożynkowy” I nagrodę w wysokości 1000 zł (brutto) – 900 (netto) wygrał wieniec dożynkowy wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Marynina (gmina Konopnica) wieniec nr 37
 
 

Spośród Publiczności biorącej udział w głosowaniu wylosowano jedną osobę, która otrzymała nagrodę główną – bon w wysokości 500 zł - do zrealizowania w sklepie ogrodniczym MIGROLA NA KOZUBSZCZYZNIE.

Kolejne dwie wylosowane osoby otrzymały nagrody w formie upominków.

 

Powrót