Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Rodzinne historie

10-05-2018

Młodzi ludzie nie zawsze chcą zgłębiać przeszłość własnej rodziny. Ale i nie każdy ze starszego pokolenia chce dzielić się swoimi doświadczeniami. Jednak pamięć o przeszłości jest ważna, bo bez niej jesteśmy niczym.

Miło nam powiadomić, że Natalia Socha uczennica I klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Niemcach zajęła I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w Wojewódzkim Konkursie „Rodzinna historia”. W nadesłanej na konkurs pracy Natalia opisała wojenne przeżycia swojej prababci.
 
Wojewódzki Konkurs „Rodzinna historia” organizowany przez Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy z Instytutem Historii UMCS, Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie oraz Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem” ma na celu zainteresowanie młodzieży historią najnowszą. Poprzez zgłębianie losów własnej rodziny młodzi ludzie nie tylko poznają przeszłość i zacieśniają więzi rodzinne, ale również przekonują się, jak mocno to, co zwiemy historią, wpływa na losy jednostki.
 
W tym roku konkurs odbywał się po raz jedenasty, a honorowy patronat nad nim objęli: Poseł na Sejm RP Lech Sprawka, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Dziekan Wydziału Humanistycznego UMCS prof. dr hab. Robert Litwiński oraz Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej Oddziału w Lublinie Marcin Krzysztofik.
 
Serdecznie gratulujemy Natalii zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!
Powrót