Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Puchar Starosty Lubelskiego w podnoszeniu ciężarów za nami

12-04-2016

41 dziewcząt i 91 chłopców z najlepszych klubów województwa lubelskiego rywalizowało w weekend w Piotrowicach w zawodach o Puchar Starosty Lubelskiego, Memoriale Wacława Czuraka i wojewódzkiej lidze juniorek i juniorów w podnoszeniu ciężarów. Reprezentanci klubów z powiatu lubelskiego wywalczyli 8 medali, w tym 1 złoty, 4 srebrne i 3 brązowe, a Rafał Siek i Marlena Polakowska z Piotrowic zdobyli puchary dla najlepszych zawodników powiatu lubelskiego.

Wśród juniorów do 17 lat drugie miejsce zajęli Patrycja Powroźnik z GULKS Niemce w kategorii 53 kilogramów, Adrian Wójcik z "POM-Iskra" Piotrowice w kategorii 77 kilogramów i Patryk Dziuba z GULKS Niemce w kategorii 94 kilogramów. Na trzecim stopniu podium stanęli Karolina Skrzypiec z GULKS Niemce, która walczyła w kategorii 69 kilogramów i Damian Bagijew, również z GULKS Niemce, w kategorii 94 kilogramów.

Spośród sztangistów w wieku do 20 lat najlepiej zaprezentował się Rafał Siek, który wygrał zawody w kategorii 77 kilogramów i został najlepszych zawodnikiem turnieju w tej kategorii wiekowej. Na drugim miejscu uplasował się Kamil Naborczyk, który rywalizował w kategorii 69 kilogramów, a trzeci w kategorii 85 kilogramów był Tymoteusz Malinowski. Wszyscy reprezentowali "POM-Iskrę" Piotrowice.

W Memoriale Wacława Czuraka do lat 17 najlepsi okazali się Dominika Sacharuk z AZS AWF Biała Podlaska i Marcin Izdebski reprezentujący ŁKS "Orlęta" Łuków.

W otwartej klasyfikacji Sinclaira najwięcej punktów zdobyli Agnieszka Kuczmaszewska i Szymon Wójtowicz z "Agrosu" Zamość.