Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Puchar Starosty Lubelskiego w podnoszeniu ciężarów już za nami

13-04-2015

Ostatni weekend zapisał się w kalendarzu 38 juniorek i 63 juniorów z 9 klubów Województwa Lubelskiego pod znakiem zaciętej rywalizacji w podnoszeniu ciężarów. Zawody o Puchar Starosty Lubelskiego, rozgrywające się w Zespole Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach stały na bardzo wysokim poziomie, ich uczestnicy ustanowili wiele rekordów życiowych, a równolegle do rywalizacji odbywał się też Memoriał Wacława Czuraka i II rzut Lubelskiej Ligi Juniorek i Juniorów.

Bez wątpienia najlepszymi zawodnikami Powiatu Lubelskiego byli Marlena Polakowska i Rafał Siek z GLKS ,,POM-ISKRA’’ Piotrowice. Marlena Polakowska uzyskując w dwuboju 154 kilogramy zdobyła 235,9 pkt. w klasyfikacji Sinclaira i zdeklasowała rywalki zarówno w kategorii 53 kilogramów, jak i w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę pucharu i memoriału. Znakomitym osiągnięciem popisał się również Rafał Siek, który uzyskał 253 kilogramy, zdobywając 329,2 pkt. Sinclaira i tylko młodzieżowiec Szymon Wójtowicz z "Agrosu" Zamość, startujący w kategorii + 105 kilogramów, okazał się lepszy w Memoriale Wacława Czuraka. Na podium stanęło również trzech innych zawodników z Piotrowic. Wśród juniorów 17-letnich Karol Woźniak był drugi w kategorii +94 kilogramy, a Mateusz Jarocki zajął trzecie miejsce w kategorii 94 kilogramów, natomiast Dawid Bogusławski zdobył brązowy medal w kategorii +105 kilogramów juniorów 20-letnich. Zaraz po zawodach w Piotrowicach Marlena Polakowska wyjechała na zgrupowanie kadry narodowej juniorek do lat 20 w Piekarach Śląskich, aby przygotowywać się do kwietniowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Świata Juniorek, które odbędą się we Wrocławiu w połowie czerwca.