Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Przy wigilijnym stole...

20-12-2018

"Przy wigilijnym stole, łamiąc opłatek święty, pomnijcie, że dzień ten radosny w miłości jest poczęty". Tymi słowami wiersza Jana Kasprowicza Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Załuczu Justyna Gutek powitała społeczność ośrodka oraz zaproszonych gości podczas uroczystej wigilii, która odbyła się 19 grudnia.

Spotkanie wigilijne od wielu lat wpisane jest na stałe w kalendarz uroczystości szkolnych. Taka okazja do świętowania zdarza się raz w roku. A towarzysząca jej atmosfera miłości i nieopisanej radości z przyjścia Jezusa udziela się wszystkim na długi czas.

W tym roku na tę wyjątkową uroczystość złożyły się przepiękne jasełka w wykonaniu uczniów i nauczycieli ośrodka, wspólna modlitwa, czytanie fragmentu Pisma Świętego o Bożym Narodzeniu, dzielenie się opłatkiem, tradycyjna wieczerza wigilijna z barszczem, uszkami, kapustą z grzybami, rybką oraz struclą z makiem i kompotem z suszu. Całości przyświecało światełko betlejemskie przywiezione przez harcerzy z 37 drużyny "Ogniki", działającej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krzczonowie.

W tym szczególnym dniu swoją obecnością zaszczycili nas: Starosta Lubelski Zdzisław Antoń, który przeczytał fragment Pisma Świętego o Bożym Narodzeniu, Ksiądz Prałat Jan Kiełbasa i Ksiądz Proboszcz Marek Hawrylak z Parafii w Niedrzwicy Dużej, Izabela Mazurek - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji w Niedrzwicy Dużej, Aneta Łońska - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie, Janina Łabiga - Prezes Banku Spółdzielczego w Niedrzwicy Dużej, Jolanta Mysłowska - Dyrektor zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Krzczonowie, Joanna Bęcal - przedstawiciel Rady Rodziców SOSW w Załuczu.

Powrót