Aktualności

Zdjęcie Artykułu

„Przez trudy do gwiazd”. Tancerze z Niemiec na Mistrzostwach Świata

21-10-2019

W dniach 19-22 września grupa RTX SQUAD Studia Tańca RYTHM-X GOK Niemce reprezentowała Polskę podczas Mistrzostw Świata Street Dance Show World Championship, które odbyły się w mieście Decin w Republice Czeskiej.

Studio Tańca RYTHM-X było jedynym reprezentantem Lubelszczyzny oraz znalazło się w bardzo wąskim gronie tancerzy reprezentujących Polskę w tym wspaniałym konkursie.
 
Studio Tańca RYTHM-X działa w Gminnym Ośrodku Kultury w Niemcach od ponad 25 lat. Ogółem liczy ponad stu tancerzy w różnych kategoriach wiekowych i o różnym stopniu zaawansowania. Grupy reprezentacyjne  należą do czołówki najlepszych grup w Polsce specjalizujących się w stylu hip-hop i street dance show. To wielokrotni laureaci prestiżowych konkursów i turniejów tańca organizowanych na terenie naszego województwa i całej Polski. Zdobywcy tytułów mistrzowskich i głównych laurów konkursów międzynarodowych. Studio Tańca RYTHM-X zostało nagrodzone przez Marszałka Województwa Lubelskiego za osiągnięcia artystyczne i pracę na rzecz rozwoju kultury Lubelszczyzny oraz Starostę Lubelskiego za osiągniecia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Nagrodą Starosty Lubelskiego została nagrodzona również wieloletnia choreograf i instruktor zespołu Magdalena Bujak. W ubiegłym roku zespołowi RYTHM-X nadano zaszczytne odznaczenie „Zasłużony dla Gminy Niemce” za szczególne zasługi dla Gminy i jej społeczności.
 
Podczas Krajowych Mistrzostw International Dance Organization 2019, w których Studio Tańca RYTHM-X walczyło o najwyższe trofea, grupa RTX SQUAD zajęła III miejsce w kategorii Street Dance Show Formation Adults i tym samym uzyskała nominacje do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata - Street Dance Show World Championship, które odbyły się w Republice Czeskiej w dniach 19.09-22.09.2019.
 
Uczestnictwo w Mistrzostwach Świata, najbardziej prestiżowym turnieju dla każdego tancerza, to ogromne przeżycie i niesamowite wyróżnienie okupione latami ciężkiej, systematycznej, ale niezwykle satysfakcjonującej pracy. Jest to zarazem potwierdzenie faktu, że tancerze Studia Tańca RYTHM-X znajdują się wśród najlepszych tancerzy nie tylko Polski, ale też Europy i Świata.
 
RTX SQUAD był jedynym reprezentantem Polski w kategorii Street Dance Show Adults. Rywalizując ze specjalizującymi się w tym stylu tanecznym formacjami słowackimi, nasi hip-hopowcy uplasowali się na ósmym miejscu.
 
Wieloletni trener i choreograf zespołu Magdalena Bujak tak podsumowuje start w tym wspaniałym turnieju: "Najbardziej magiczną chwilą, jaką będę wspominać z ogromnym wzruszeniem i dumą, był moment, gdy halę turniejową wypełnił dźwięk hymnu, „Mazurka Dąbrowskiego”. Wtedy dotarło do mnie, że spośród tysięcy tancerzy to właśnie my - RYTHM-X należymy do zaszczytnego grona reprezentantów Polski! To nasza najpiękniejsza wygrana, najbardziej znaczące i satysfakcjonujące wyróżnienie!"
 
Tancerze i instruktorzy Studia Tańca RYTHM-X oraz dyrekcja Gminnego Ośrodka Kultury w Niemcach składają serdeczne podziękowania Staroście Lubelskiemu Zdzisławowi Antoniowi i całemu Zarządowi Powiatu Lubelskiego za wsparcie finansowe udziału naszych tancerzy w Mistrzostwach Świata, a w sposób szczególny Pani Sylwii Pisarek-Piotrowskiej z Zarządu Powiatu Lubelskiego za wszechstronną pomoc i wsparcie w realizacji tanecznych marzeń.
 
Na Mistrzostwach Świata w Street Dance Show 2019 wystąpili: Katarzyna Bartosik, Wiktoria Gąbka, Martyna Kądziela, Aleksandra Kochanowska, Zuzanna Kowalik, Patrycja Misiurek, Milena Mroczek, Julia Orzeł, Weronika Parafiniuk, Paulina Prażmo, Anna Puchacz, Paulina Pydyś, Aleksandra Rodak, Joanna Taczalska, Patryk Tomczak i Milena Wójcik.
Powrót