Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Przed nami X Powiatowy Przegląd Jasełek

15-01-2015

Dwanaście grup teatralnych weźmie udział w tegorocznym Powiatowym Przeglądzie Jasełek w Krzczonowie. Dziesiąta edycja tej imprezy, nad którą tradycyjnie patronat objął Starosta Lubelski Paweł Pikula, odbędzie się w czwartek 22 stycznia o 9.00 w Regionalnym Ośrodku Kultury i Sportu.

Wśród uczestników X Powiatowego Przeglądu Jasełek znajdą się młodzi aktorzy ze specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych z Załucza i Bystrzycy, uczniowie ze szkół podstawowych w Prawiednikach, Rybczewicach, Nasutowie, Jakubowicach, Giełczwi i Ciecierzynie oraz trzy zespoły ze szkoły podstawowej i przedszkola w Krzczonowie, a także harcerze z krzczonowskiego gimnazjum. 
 
Głównym celem przeglądu jasełek jest kultywowanie tradycji ludowych, promowanie środowiska lokalnego oraz integracja środowisk szkolnych z powiatu lubelskiego i uwrażliwienie na potrzeby dzieci niepełnosprawnych.
 
Organizatorem przeglądu jest 37 Drużyna Harcerska "Ogniki", działająca przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Krzczonowie, współorganizatorem miejscowy ROKiS, a patronami honorowymi Starosta Lubelski Paweł Pikula, Marszałek Województwa Sławomir Sosnowski oraz Wójt Gminy Krzczonów Katarzyna Bryda.
 
 
 
Powrót