Przed nami Samorządowe Forum Województwa Lubelskiego

20-05-2019

Już w najbliższy czwartek, 23 maja, w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się Samorządowe Forum Województwa Lubelskiego.

Samorządowe Forum WL baner

Samorządowe Forum Województwa Lubelskiego organizowane jest z okazji 20-lecia funkcjonowania samorządów wojewódzkich i powiatowych oraz 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Jest wydarzeniem okolicznościowym organizowanym w celu podkreślenia znaczenia samorządu we współczesnym społeczeństwie obywatelskim. Służy integracji wszystkich szczebli samorządów Lubelszczyzny.

Na Forum zaproszeni zostali przedstawiciele samorządów, marszałkowie i starostowie pełniący te funkcje w ostatnim 20-leciu, wójtowie, burmistrzowie i prezydenci obecnej kadencji, a także przedstawiciele środowisk naukowych i gospodarczych.

Współorganizatorami Forum są Województwo Lubelskie, Powiat Lubelski i Instytut Rozwoju Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego. Uroczystość została objęta Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

W programie Forum:

• Msza Święta w Archikatedrze Lubelskiej w  intencji pracowników samorządowych
  • Przemarsz Pocztów Sztandarowych i delegacji samorządów z Archikatedry Lubelskiej do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
  • Przemówienia okolicznościowe
  • Wystąpienie Prezesa Rady Ministrów
  • I sesja plenarna „20 lat samorządów wojewódzkich i powiatowych”
  • II sesja plenarna „15 lat wstąpienia Polski do Unii Europejskiej”
  • III sesja plenarna „Innowacyjny Samorząd – Samorząd Przyszłości”
  • Gala Samorządowa - uroczyste wręczenie Aktów Jubileuszowych
  • Koncert Jubileuszowy w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie