Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Przed nami kolejne zmagania siatkarskie

15-04-2016

Siatkarski Turniej Przyjaźni z udziałem zagranicznych drużyn na stałe wszedł do kalendarza imprez sportowych organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Lublinie. Piąta edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Lubelskiego odbędzie się w sobotę 16 kwietnia w Wojciechowie.

Zmierzą się w nim najlepsze ekipy Mistrzostw Drużyn Amatorskich, które odbyły się w powiecie lubelskim w kwietniu oraz siatkarzy z Ukrainy, czyli zwycięzcy dotychczasowych turniejów przyjaźni. Organizatorzy przewidują zaciętą rywalizację. Ukraińcy deklarują, że również tym razem przyjeżdżają po puchar, ale przeciwnicy nie zamierzają ułatwiać im zadania

Oprócz ekip z ukraińskiego Rejonu Pustomyty, w zawodach zapowiadają udział, m.in. zespoły Powiatu Lubelskiego, KS "Strażak" Wojciechów, Wysoczanka Wysokie oraz triumfator mistrzostw powiatu - KS "Kwiatek-Granit" Bychawa.

W poprzedniej edycji Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej drużyna Powiatu Lubelskiego zajęła piąte miejsce, ale jej lider starosta Paweł Pikula zapowiada walkę do ostatniej piłki, która tym razem pozwoli zająć miejsce na podium.

Sobotnie zawody rozpoczną się o 9.00 w hali Zespołu Szkół w Wojciechowie. Zawodnicy liczą, że tak jak w poprzednich latach, rywalizację będą aktywnie wspierać kibice.

 

Powrót