Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Promocja ZST w Bełżycach inaczej

13-12-2013

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Bełżycach wprowadza nowy sposób promocji. W sobotę 14 grudnia zaprasza uczniów trzecich klas gimnazjów i ich rodziców na pierwsze z cyklu warsztatów, które mają ich zachęcić i przekonać, by kontynuowali naukę w tej placówce.

Kandydaci do szkoły w Bełżycach i ich opiekunowie nie będą biernymi uczestnikami zajęć. Niektóre zadania będą mogli sami wykonać, a efekty swojej pracy zabrać ze sobą do domu. - Do tej pory organizowaliśmy dni otwarte, ale ze względu na wiosenny termin nie cieszyły się zbyt dużym powodzeniem. Większość trzecioklasistów i nauczycieli przygotowuje się wtedy do egzaminów gimnazjalnych. Dlatego, chociaż sama rekrutacja odbędzie się w maju, naszą promocję postanowiliśmy rozpocząć już teraz - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej dyrektor ZST w Bełżycach Wiesław Choduń. 
Na początek, w najbliższą sobotę między 9.30 a 11.00, odbędą się warsztaty diagnostyki oświetlenia pojazdów samochodowych oraz ćwiczenia fitness i zajęcia na temat zdrowego trybu życia. Kolejne warsztaty zaplanowano na 18 stycznia i będą obejmować zajęcia kulturystyczne na siłowni oraz nakrywanie i dekorację stołów. - W planach są już następne spotkania, prezentujące naszą bazę dydaktyczną i sportową, w tym warsztaty zachęcające do nauki nowych zawodów - technik agrobiznesu i mechanik monter urządzeń sanitarnych, które chcemy utworzyć w nowym roku szkolnym - dodaje dyrektor Choduń. Wszystko będzie oparte na nowoczesnych technologiach, w tym programach komputerowych. Odwiedzający ZST w Bełżycach poznają też możliwości wyjazdów zagranicznych i udziału w różnych projektach unijnych, realizowanych przez szkołę, a także otrzymają materiały promocyjne i rekrutacyjne. 
 
Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Ich pomysłodawcy mają nadzieję, że nowy sposób promocji szkoły okaże się na tyle skuteczny, że we wrześniu przyszłego roku naukę rozpocznie około 60 nowych uczniów szkoły zawodowej i technikum. 
 
Żródło: IAS 24
Powrót