Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Premiera filmu!

26-03-2012

Niecodzienny sposób na promocję Domu Pomocy Społecznej w Matczynie znalazła nowa Dyrektor placówki. Film prezentujący ofertę Domu od kilku dni dostępny jest w internecie.

Zobacz film

Wejdź na stronę www.dpsmatczyn.pl

Jak mówi Pani Dyrektor – Eliza Pielacha multimedialny przekaz odgrywa coraz większą rolę w przekazywaniu informacji, co obliguje nas do zaakceptowania go jako bardzo ważnego środka komunikacji. Stąd pomysł by za pomocą obrazu i dźwięku przedstawić naszą ofertę, a dzięki ekspansji portali takich jak YouTube dotrzeć z nią do szerokiej grupy odbiorców, zarówno do osób zainteresowanych naszymi usługami, jak również do ludzi dobrej woli, którzy chcieliby wspomóc naszą działalność. Warto podkreślić, że film ten powstał dzięki społecznemu zaangażowaniu kilku utalentowanych młodych ludzi: Grzegorza Filipiaka, Nikodema Piwowarskiego i Grzegorza Gwiazdy, którym pragnę bardzo serdecznie podziękować. Materiał filmowy ilustruje klimat panujący w naszym Domu, pozwala zobaczyć codzienne życie jego mieszkańców poprzez terapię, rehabilitację i zajęcia edukacyjne w których uczestniczą, a także bazę lokalową z której korzystają.

Dom Pomocy Społecznej w Matczynie położony jest w powiecie lubelskim, przy trasie Lublin-Bełżyce. Dom dysponuje 153 miejscami przeznaczonymi dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie. Dobre połączenie komunikacyjne z Lublinem ułatwia rodzinom kontakt z mieszkańcami. Zaś oddalenie od miejskiego gwaru, zieleń oraz wspaniały mikroklimat, znany z pobliskiego Nałęczowa, wpływają wyjątkowo korzystnie na samopoczucie i stan psychiczny jego mieszkańców.

Powrót