Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Powiatowy Przegląd Jasełek w Krzczonowie

23-01-2015

W tegorocznej edycji Powiatowego Przeglądu Jasełek, który odbywał się już po raz dziesiąty w Krzczonowie, udział wzięło 13 grup teatralnych z powiatu lubelskiego i świdnickiego.

 Podczas imprezy, która odbyła się  22 stycznia w Regionalnym Ośrodku Kultury i Sportu w Krzczonowie wystąpiło blisko 350 młodych artystów, reprezentujących specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze z Bystrzycy i Załucza, a także szkoły z Ciecierzyna, Giełczwi, Rybczewic, Nasutowa, Jakubowic Konińskich, Prawiednik, Siedlisk oraz z Krzczonowa.
 
Każdy z zespołów otrzymał pamiątkową statuetkę i nagrody rzeczowe, a najlepsi artyści odebrali nagrody specjalne. Wyróżniony został m. in. jedyny w swoim rodzaju „Jasełkowy Teatr Cieni” w wykonaniu SOSW w Załuczu. Za indywidualne popisy sceniczne spośród członków zespołu z SOSW z Załucza jurorzy wyróżnili: Annę Kowalczyk, Dariusza Kowalczyka, Pauliną Zielińską, Krzysztofa Rejniaka i Mateusza Oleksaka, przygotowanych przez Agatę Pietrzak.
 
W zespole ze Szkoły Podstawowej w Ciecierzynie nagrody odebrali: Iga Czeńczyk, Dawid Hosman, Radosław Kopertowski, Jakub Lubański, Lilianna Pankowska, Dominika Prokop, Adam Rudzki, Dominik Sołtys, Aleksandra Włodarczyk i Marcel Sołtys.
 
Spośród artystów z SP w Giełczwi jury doceniło: Daniela Kwiatosza, Natalię Pawłat, Briana Kasperskiego, Martynę Rafał i Kamila Batyrę.
 

Z zespołu SP w Rybczewicach członkom komisji najbardziej spodobały się popisy sceniczne: Natalii Bławackiej, Gabrieli Gutowskiej, Jagody Skorek, Mikołaja Bisa, Julii Pękały i Moniki Pąsiek.

W grupie teatralnej z SP w Nasutowie wyróżnili się: Przemysław Jaszcz, Radosław Królik, Marcin Barczak, Katarzyna Szczygieł i Mikołaj Królik.
 
Spośród aktorów z SP w Jakubowicach Konińskich indywidualnie jurorzy nagrodzili: Olę Urban, Jana Szeweriaka, Oliwię Sidor i Julię Ostrowską.
 
Na uznanie jury w zespole SP z Prawiednik zasłużyli: Amelia Krysa, Piotr Łóżecki, Agata Kowalik, Oliwia Gołąb, Krzysztof Gąsior, Eliza Stachyra, Mariola Żukiewicz, Ada Wiśniewska i Marta Karasek.
 
W grupie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Siedliskach nagrody odebrali: Wiktoria Szymaniak, Julia Dziurawiec, Karol Olech, Michał Miłczak i Karolina Kucharska.
 
Członkowie komisji docenili również Michała Sulowskiego, Olę Mardoń, Klaudię Omiotek i Cezarego Szpakowskiego z 37 Drużyny Harcerskiej "Ogniki" działającej przy SP i Gimnazjum w Krzczonowie oraz innych uczniów.
Na tej liście znalazły się przedszkolaki - Amelia Szpakowska i Mikołaj Goś, a także Mikołaj Dąbek, Mikołaj Stankiewicz i Dawid Malinoś z klasy Ib oraz Karolina Buda z klasy IIb.
 
Nagrody wręczyli patroni honorowi przeglądu - Wójt Gminy Krzczonów Katarzyna Bryda, Starosta Lubelski Paweł Pikula, w imieniu Marszałka Sławomira Sosnowskiego Wicemarszałek Artur Walasek i Proboszcz parafii w Krzczonowie ksiądz Waldemar Nieckarz.
Powrót