Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Powiatowy Przegląd Jasełek 2012

30-01-2012

Siedem grup teatralnych z powiatu lubelskiego i jedna z krasnostawskiego zaprezentowało się podczas siódmego przeglądu jasełek, który w czwartek 26 stycznia odbył się w Regionalnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Krzczonowie.

Byli to uczniowie ze szkół podstawowych w: Giełczwi, Jakubowicach Konińskich, Kosarzewie, Krzczonowie, Nasutowie i Woli Gałęzowskiej oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bystrzycy w powiecie lubelskim oraz ze Szkoły Podstawowej w Siedliskach Drugich w gminie Fajsławice w powiecie krasnostawskim.

Każda grupa teatralna prezentowała po jednym widowisku. W większości przypadków były to tradycyjne spektakle. Jeden zespół przygotował jasełka we współczesnej wersji. Poziom prezentacji był tak wyrównany, że jury postanowiło przyznać wszystkich zespołom równorzędne nagrody.

Członkowie komisji nie ukrywali jednak, że szczególnie ujął ich występ grupy z SOSW w Bystrzycy. – Po niezwykle wzruszającym spektaklu byliśmy pełni uznania dla młodych artystów, którzy mimo swoich niepełnosprawności pokazali, że potrafią profesjonalnie zachować się na scenie – ocenili zgodnie jurorzy.

Oprócz nagród dla poszczególnych zespołów członkowie komisji przyznali ponad 40 wyróżnień indywidualnych za: kreację aktorską, kostium i dobór rekwizytów oraz walory wokalne.

Okolicznościowe statuetki, nagrody książkowe i inne upominki ufundowali: Urząd Gminy w Krzczonowie i Starostwo Powiatowe w Lublinie.

Głównym organizatorem przeglądu była 37 Drużyna Harcerska „Ogniki” działająca przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Krzczonowie, współorganizatorem miejscowy ROKiS, a patronami honorowymi wójt gminy Krzczonów i starosta lubelski.

Powrót