Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

22-06-2015

W niedzielę 21 czerwca br. na stadionie sportowym w Bełżycach odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin powiatu lubelskiego. Łącznie w rywalizacji uczestniczyło 25 drużyn – 8 kobiecych i 17 męskich.

Wśród druhów zwyciężyła OSP Świdnik Duży w gminie Wólka, a w kategorii zespołów kobiecych OSP Wola Przybysławska w gminie Garbów.

Wszystkie ekipy rywalizowały w sztafecie i ćwiczeniach bojowych. Po pierwszej konkurencji ani OSP Świdnik Duży wśród mężczyzn, ani OSP Wola Przybysławska w kategorii kobiet nie były liderami. Najlepiej w sztafecie zaprezentowali się druhowie z OSP Wojciechów Kolonia Pierwsza, a wśród pań OSP Garbów. Wszystko zmieniło się po tak zwanej bojówce, w której pierwsze miejsca zajmowali - OSP Pawlin w gminie Konopnica, Świdnik Duży i Wola Przybysławska wśród drużyn męskich, natomiast w rywalizacji kobiecych ekip - OSP Wola Przybysławska, Moszenki w gminie Jastków i Garbów.

W klasyfikacji generalnej zawodów męskich zespołów OSP Świdnik Duży wyprzedziła Wolę Przybysławską i OSP Strzeszkowice w gminie Niedrzwica Duża, a w kategorii kobiet za OSP z Woli Przybysławskiej uplasowały się drużyny z Garbowa i Moszenek.

Wśród obserwujących tegoroczne zmagania byli poseł RP, członek Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Jan Łopata, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP, jednocześnie prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Wojciech Piekarczyk, starosta lubelski Paweł Pikula, przewodniczący Rady Powiatu w Lublinie Antoni Skrabucha, a także burmistrzowie i wójtowie gmin, startujących w turnieju.

Nagrody dla zwycięzców i uczestników zawodów wręczyli przedstawiciele władz samorządowych: starosta lubelski Paweł Pikula, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP – Sławomir Zygo oraz Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Lublinie – Witold Zborowski.

Powrót