Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Powiatowe laury w konkursie plastycznym

16-01-2015

Uczniowie szkół, prowadzonych przez Powiat Lubelski, znaleźli się wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ewangelia w kolorach", organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych drugie miejsce zajęła Dagmara Stępień z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli, a wśród gimnazjalistów Sebastian Ziomko z Zespołu Szkół przy Domu Pomocy Społecznej w Matczynie zdobył wyróżnienie.
 
Tegoroczna edycja konkursu odbywała się się pod hasłem "Chwała na krzyżu w ujęciu prawosławnym". Jego celem było upowszechnianie kultury i tradycji prawosławia, a także zainteresowanie młodzieży wartościami duchowymi, estetycznymi i artystycznymi, związanymi z tradycją prawosławną. Uczniowie mieli też okazję poszerzenia wiedzy z zakresu wschodniej i bizantyjskiej sztuki sakralnej i jej wpływu na polską sztukę sakralną. 
Jury konkursu oceniło łącznie 31 prac. Wśród gimnazjalistów największe wrażenie na jurorach wywarły propozycje Weroniki Suplewskiej z Gimnazjum n 9 w Lublinie, jej szkolnej koleżanki Dominiki Nikanowicz i Ewy Gallant z lubelskiego Gimnazjum nr 16. W kategorii ponadgimnazjalnej pierwszą nagrodę zdobył Michał Nowacki z Zespołu Szkół nr 1 w Tomaszowie Lubelskim, drugą Dagmara Stępień z Pszczelej Woli, a trzecią Emilia Kachniarz I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie. 
 
Oprócz Sebastiana Ziomko z Matczyna, jurorzy wyróżnili Anitę Sieczkę z Gimnazjum nr 2 oraz Aleksandrę Deperas i Adriannę Wacińską z I Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku-Kamiennej. 
 
(fot. ZSP w Niemcach)
Powrót