Powiat Lubelski szyje maseczki i tworzy przyłbice

22-04-2020

Powiat Lubelski angażuje się w akcję szycia maseczek i tworzenia przyłbic. Koncepcję i współpracę koordynuje Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie Pan Jacek Figarski.

Inicjatywę rozpoczął Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Matczynie Pan Sławomir Piotrowski
i Dyrektor Centrum Administracyjnego Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej Pan Marian Podsiadły.
W przedsięwzięciu biorą również udział pracownicy jednostek organizacyjnych Powiatu Lubelskiego.

Wspólna praca w pierwszej kolejności skierowana jest do podopiecznych placówek opiekuńczo- wychowawczych i domów pomocy społecznej w Powiecie Lubelskim. Dzięki zaangażowaniu wielu osób nasze placówki zostaną zaopatrzone w środki ochrony indywidualnej.

W ten sposób wspólnymi siłami walczymy z rozprzestrzenianiem się koronawirusa
w Powiecie Lubelskim.

Na obrazku znajdują się maseczki i przyłbice wykonane przez Powiat Lubelski