Porządek obrad XL sesji Rady Powiatu w Lublinie

03-03-2014

w dniu 5 marca 2014 r., godz. 13:00

1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
  4. Sprawozdanie Starosty z pracy Zarządu.
  5. Interpelacje i zapytania radnych.
  6. Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o stanie bezpieczeństwa sanitarnego na terenie Powiatu Lubelskiego za 2013 rok.
  7. Sprawozdanie z działalności Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie oraz informacja o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie Powiatu Lubelskiego za rok 2013.
  8. Informacja Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie o stanie bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej na terenie Powiatu Lubelskiego za rok 2013.
  9. Sprawozdanie Starosty Lubelskiego z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za rok 2013.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Statutu Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Matczynie.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej oraz wysokości środków PFRON przeznaczonych na te zadania.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia regulaminu Rady Społecznej przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Bełżycach.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie skargi Pana Leszka-Dariusza Tomanka na działalność Zarządu Powiatu w Lublinie i Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie trybu udzielania i rozliczania dotacji dla szkół niepublicznych ponadgimnazjalnych o uprawnieniach szkół publicznych funkcjonujących na terenie Powiatu Lubelskiego oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich wykorzystania.
  15. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany budżetu powiatu na rok 2014.
  16. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Lubelskiego.
  17. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
  18. Wnioski i oświadczenia radnych.
  19. Sprawy bieżące.
  20. Zamknięcie sesji.