Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Bełżycach pracuje zdalnie!

24-04-2020

Nowa sytuacja spowodowana zapobieganiem i przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się COVID-19 zmusza wszystkich do zmiany sposobu życia, pracy i sposobu spędzania wolnego czasu. Te zmiany dotyczą również sposobu działania wszystkich poradni psychologiczno – pedagogicznych w kraju. Także Poradnia Psychologiczno –Pedagogiczna w Bełżycach obecnie pracuje w trybie zdalnym.

Być może trudno wyobrazić sobie pracę zdalną psychologa, pedagoga czy logopedy, jednak nam się to udaje. W dalszym ciągu jesteśmy obecni w życiu naszych podopiecznych i ich rodzin.  Wszystkie terapie, konsultacje, porady udało nam się przenieść do świata wirtualnego. Rodzice bardzo chętnie kontaktują się z nami za pomocą mediów społecznościowych. Komunikujemy się poprzez aplikację Messenger, email, sms, Facebook. Odbywamy wiele rozmów telefonicznych oraz wideo rozmów. Służymy pomocą dyrektorom szkół, nauczycielom. Jesteśmy w stałym kontakcie z pedagogami i psychologami szkolnymi. Organizujemy zdalne szkolenia dla nauczycieli z terenu działania naszej poradni. Przygotowujemy zdalne zajęcia.

                       Szczególnie leży nam na sercu zapewnienie ciągłości wsparcia małych dzieci i ich rodzin objętych zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju na terenie naszej poradni oraz zajęciami w ramach Wiodącego Ośrodka  Koordynacyjno – Rehabilitacyjno – Opiekuńczego. Codziennie przekonujemy się, jak bardzo wsparcie to jest potrzebne. W czasie przymusowej izolacji dzieci potrzebują bardzo wiele różnorodnych bodźców rozwojowych a rodzice bardzo chętnie korzystają z naszej pomocy w tym zakresie. Zajęcia, mimo że prowadzone w sposób zdalny, mają charakter systematyczny. Specjaliści opracowują indywidualnie dla każdego dziecka ćwiczenia usprawniające określone sfery rozwoju. Przesyłają karty pracy, zalecenia, pomysły na ćwiczenia, które rodzice mogą przeprowadzić samodzielnie w domu. Motywują i zachęcają. Monitorują efekty swoich działań. Starają się budować w dzieciach poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi prowadzone są również zajęcia grupowe rozwijające kompetencje społeczno – emocjonalne, co jest bardzo potrzebne w obecnej sytuacji. Dzieci mogą się wzajemnie zobaczyć, wspólnie wykonywać zadania, bawić się. 

                       W celu ułatwienia komunikacji z nami utworzyliśmy zamkniętą grupę rodziców dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju. Jest ona miejscem, gdzie każdy w bezpiecznej atmosferze może podzielić się osiągnięciami swoich pociech ale również dylematami życia codziennego. Może czerpać pomysły na kreatywne wykorzystanie czasu. Rodzice bardzo chętnie wysyłają nam zdjęcia prac wykonanych przez swoje dzieci. Okazuje się, że nasze pochwały i motywacja z naszej strony mają bardzo duże znaczenie. Dzieci mówią o tęsknocie za nami. Ich uśmiechnięte buzie na zdjęciach świadczą o tym, że to co robimy ma sens.

                       Wszystkie osoby potrzebujące wsparcia, rozmowy, porady zapraszamy do kontaktu z pracownikami PPP w Bełżycach. Nasz telefon 81 5172778 jest czynny codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00. – 16.00. Można się z nami również kontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej ppp.belzyce@powiat.lublin.pl. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.poradnia-belzyce.pl oraz Facebooka.

Opracowały: Edyta Kania, Agnieszka Skubik

Na zdjęciu znajdują się cztery zdjęcia prac dzieci związane z tematyką Wielkanocną

Powrót