Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Pomoc dla Mieszkańców Gminy Niemce

08-07-2020

W niedzielę Mieszkańców Gminy Niemce sparaliżowała informacja o niezdatności do spożycia oraz celów gospodarczych wody z ujęcia w Niemcach. Ponad 5200 mieszkańców zostało odciętych od bieżącej wody. W związku z powyższym Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie podjęło działania, polegające na przekazaniu wody pitnej Mieszkańcom.

  W związku z wydaniem przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie decyzji stwierdzającej brak przydatności wody do spożycia i do celów socjalno-bytowych z powodu wystąpienia w niej obecności bakterii coli Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie na czele z Dyrektorem Jackiem Figarskim podjęło się koordynacji akcji mającej na celu dostarczenie wody pitnej dla mieszkańców gminy Niemce. Do przedmiotowej inicjatywy zgłosiło się Stowarzyszenie „Bezpieczna Lubelszczyzna” przekazując 300 butelek wody 5 litrowej Panu Michałowi Suchodolskiemu, który z kolei zajmie się dostarczeniem jej dla potrzebujących.

    Najserdeczniejsze wyrazy wdzięczności składamy na ręce Prezesa Zarządu Stowarzyszenia „Bezpieczna Lubelszczyzna” Pana Roberta Persony

Powrót