Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Polscy poeci kochają dzieci

10-06-2019

6 czerwca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bystrzycy odbyło się wspólne czytanie pod hasłem „Polscy poeci kochają dzieci”. Królowały utwory Jana Brzechwy, Hanny Niewiadomskiej, Juliana Tuwima i Marii Konopnickiej.

Uczniowie i nauczyciele ze SOSW w Bystrzycy wraz z rodzicami przedstawili wybrane wiersze w formie wyjątkowych przedstawień. Do wspólnego czytania przyłączyli się również Edwin Gortat - Wójt Gminy Wólka, który wcielił się w postać Jana Brzechwy, oraz Dorota Szczęsna - Wójt Gminy Spiczyn, odgrywając rolę Hanny Niewiadomskiej. Renata Rejnowska - Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie oraz Justyna Gutek - Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Załuczu przedstawiły inscenizację wiersza pt. „Chory kotek”. W wydarzeniu wzięli udział pracownicy Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie, recytując wiersze pt. „Chrząszcz”, „Pchła” oraz „Bajka o królu”, a także przedstawiciel Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie.
 
Wyjątkowe interpretacje przeniosły wszystkich w świat bajek, pełen przygód i dobrego humoru, dostarczając nowych wrażeń i przeżyć artystycznych oraz zachęciły do wspólnego czytania. Spotkanie było pełne radości i pozytywnych emocji.
Powrót