Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Policja górą

18-03-2013

Dziesięć zespołów wzięło udział w tegorocznym II Międzynarodowym Turnieju Siatkówki o Puchar Starosty Lubelskiego.

Zawody z udziałem reprezentacji samorządów, firm i instytucji z Polski i Ukrainy, odbyły się w miniony weekend w Niemcach pod Lublinem. Turniej rozgrywany był na wysokim poziomie. Spotkania były bardzo zacięte, a o zwycięstwie decydowało często szczęście.

W tym roku zgłosiło się dwa razy więcej zespołów w stosunku do roku ubiegłego, gościliśmy nie tylko dwie drużyny z Ukrainy, ale również dwie ekipy policji, a nawet drużynę z Powiatu Przemyskiego – mówi Tomasz Banaszek – organizator imprezy.
Po oficjalnym otwarciu Turnieju drużyny udały się na dwie hale, aby wyłonić niedzielnych półfinalistów. W grupie "A" zagrały reprezentacje gmin Bychawa i Niemce, powiatu przemyskiego, a także Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i ukraińskiego Rejonu Korzec. W grupie "B" rywalizowały zespoły z gminy Wólka, Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, Powiatu Lubelskiego, a także Rejonu Pustomyty na Ukrainie i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Zwycięzcą grupy A okazała się Komenda Wojewódzka Policji z Lublinie., drugie miejsce zajął ukraiński Rejonu Korzec. W grupie B z pierwsze miejsce zajął Rejon Pustomyty zaś drugie miejsce przypadło Powiatowi Lubelskiemu.

Drugi dzień turnieju miał charakter bardzo ostrej i emocjonującej rywalizacji. Półfinały wyłoniły finalistów Turnieju, którymi okazały się ekipy z Rejonu Korzec z Ukrainy oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
O trzecie miejsce zawzięcie walczyły ekipy Powiatu Lubelskiego z zaprzyjaźnionym Rejonem Pustomyty z Ukrainy. Gościnnym okazali się gospodarze Turnieju czyli Powiat Lubelski, który uległ kolegom z Ukrainy dwa do jednego.
Finał przyniósł również wiele emocji, pierwszego seta wygrała Komenda Wojewódzka Policji, w drugiej partii górą był Rejon Korzec. Po zaciętym tie breaku lepszym okazał zespół Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Ostateczne wyniki:
I miejsce zajęła drużyna KWP w Lublinie
II miejsce zajęła  drużyna Rejon Korzec Ukraina
III miejsce zajęła drużyna Rejon Pustomyty – Ukraina
IV miejsce zajęła  drużyna Powiatu Lubelskiego

Wyróżnienie indywidualne i tytuł "Najlepszej zawodniczki turnieju" sędziowie przyznali jednogłośnie siatkarce KWP Lublina Agnieszce Pyc (zdjęcie powyżej). Zwycięskie zespoły otrzymały puchary, a zawodnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami. Zawody zorganizowało Starostwo Powiatowe w Lublinie, a patronami honorowymi turnieju byli Marszałek Województwa Lubelskiego, Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie oraz Wójt Gminy Niemce.

Dziękujemy sponsorom Turnieju, dzięki którym udało się zorganizować tegoroczną edycję, firmom: VIP Agencji Reklamy, LECHAA Consulting, Rolbud Roman Madejek, E-Studio Software, Perła Browary Lubelskie, GS Samopomoc Chłopska z Niedrzwicy, OSM z Bychawy, oraz Sulimo. Dziękujemy również licznie przybyłym kibicom, atmosfera panująca na hali dostarczyła nie jednemu z nas wzruszeń i niezapomnianych emocji… Już teraz zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji, która z pewnością będzie stała na jeszcze wyższym poziomie!
Powrót