Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Pokaz fryzur i mody ekologicznej w Bychawskim Centrum Kultury

02-02-2015

Powiat Lubelski z pewnością jest miejscem, w którym można spotkać rzeszę młodych talentów. Doskonałym tego dowodem był wczorajszy pokaz fryzur i mody ekologicznej - Karnawałowy Zawrót Głowy „Pod dachami Paryża”, który odbył się w Bychawskim Centrum Kultury.

W tej wyjątkowej imprezie zorganizowanej przez uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie wziął udział również Starosta Lubelski Paweł Pikula.

Inspiracją dla tegorocznej edycji był pobyt młodzieży w Paryżu. Uczniowie klas fryzjerskich i informatycznych podziwiali stolicę mody i wizażu w czasie trzytygodniowych praktyk zawodowych. Swoje obserwacje i zdobyte doświadczenie zaprezentowali w czasie pokazu.
Przygotowane kreacje bez wątpienia świadczą o kreatywności i wielkim talencie zarówno uczennic jak i nauczycielek, ponieważ same zaprojektowały i wykonały ekologiczne stroje.

Nie obyło się też bez dodatkowych atrakcji, do których zaliczyć należy pokazy tańca towarzyskiego i nowoczesnego, czy też prezentacje multimedialne dotyczące paryskich praktyk.

Powrót