Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Podsumowanie 2012 roku

10-01-2013

Początek roku to tradycyjnie czas refleksji i podsumowań. Świetną okazją do przedstawienia najciekawszych zadań realizowanych przez samorządy gminne i powiatu lubelskiego, była uroczysta Sesja Rady Powiatu w Lublinie, która odbyła sie w dniu 9 stycznia br.

a
Oprócz Radnych Powiatu Lubelskiego w Sesji udział wzięli Marszałek Województw Krzysztof Hetman, Posłowie na Sejm RP Jan Łopat, Henryk Smolarz, Wicewojewoda Marian Starownik, Sekretarz Miasta Lublin Andrzej Wojewódzki ponadto Burmistrzowie i Wójtowie Gmin Powiatu Lubelskiego oraz Kierownicy i Dyrektorzy jednostek prowadzonych przez powiat lubelski.
Po rozpoczęciu posiedzenia Rady Powiatu i przyjęciu protokołu z poprzedniej Sesji głos zabrał Marszałek Hetman, który podziękował za "bezproblemową" współpracę z samorządami naszego powiatu. Jak zaznaczył Marszałek, na terenie Powiatu w okresie programowania przypadającym na lata 2007 - 2013 realizowano ponad 530 projektów, a lokacja środków wyniosła ponad 3 miliardy złotych.

Następnie Starosta Lubelski Paweł Pikula zaprezentował wszystkim przybyłym na sesję najważniejsze i najciekawsze działania realizowane przez Powiat i Gminy. Starosta podziękował wszystkim za dobrą współpracę i wyraził przekonanie, że 2013 rok będzie okazją do realizacji kolejnych inwestycji służącym mieszkańcom. Na zakończenie wystąpienia Przewodniczący Rady Powiatu Sławomir Zygo oraz Starosta wręczyli pamiątkowe statuetki Paniom: Reginie Zając, Janinie Widz, Iwonie Mazurek,  Annie  Wójtowicz oraz Katarzynie Tłuczkiewicz z Zakrzewa - zwyciężczyniom Mistrzostw Polski LZS w przeciąganiu liny, które dzięki postawie sportowej przyczyniają się do promocji naszego regionu.

Na zakończenie głos zabrali - pierwszy Starosta Lubelski - Poseł na Sejm Jan Łopata, Poseł na Sejm Henryk Smolarz oraz Wicewojewoda Marian Starownik, wszyscy podkreślali dobrą współpracę pomiędzy samorządami z terenu powiatu i wyrazili pomoc w działaniach realizowanych na terenie powiatu.
Na zakończenie zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć występ artystyczny przygotowany przez Ludowy Zespół Dysowiacy z Dysa.

Opracował: Tomasz Banaszek, Wydział Organizacyjny
Powrót