Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Podnieśli puchary

22-04-2013

Ekipa gospodarzy wygrała Puchar Starosty Lubelskiego w Podnoszeniu Ciężarów Juniorek i Juniorów, o który walczono w sobotę 20 kwietnia w hali Zespołu Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach.

W zawodach wzięło udział prawie 60 zawodniczek i zawodników w wieku do 20 lat z siedmiu klubów. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli sztangiści z GLKS "POM-SKRA".
Drugie miejsce zajął GOK Koroszczyn, a trzecie "Znicz" Biłgoraj. W zwycięskiej drużynie wystąpili: Marlena Polakowska, Krystian Piłat, Rafał Siek i Grzegorz Przech. Poza podium uplasowali się reprezentanci "Unii" Hrubieszów, "Agrosu" Zamość, "Wisły" Puławy i GKS Niemce. Klasyfikacje najlepszych zawodniczek i zawodników z powiatu lubelskiego także wygrali reprezentanci gospodarzy z Piotrowic, odpowiednio Marlena Polakowska i Krystian Piłat. Dla podopiecznych trenera Antoniego Kawałka to kolejny sukces w ostatnich dniach. Przed tygodniem podczas Mistrzostw Polski w Bydgoszczy Marlena Polakowska zdobyła srebrny medal w dwuboju w kategorii do 59 kilogramów a Krystian Piłat, mimo rekordu życiowego, zajął 10 miejsce w bardzo silnie obsadzonej kategorii 85 kilogramów. Indywidualnie wśród juniorek pierwsze miejsca zdobyły: w kategorii 48 kilogramów Katarzyna Rak ze "Znicza" Biłgoraj, w kategorii 53 kilogramów Marlena Polakowska z GLKS "POM-ISKRA" Piotrowice, w kategorii 58 kilogramów jej klubowa koleżanka Karolina Pośnik, w kategorii 63 kilogramów Natalia Matejek, reprezentująca GOK Koroszczyn, w kategorii 69 kilogramów Anna Wiśniewska z Piotrowic, a w kategorii +75 kilogramów Agata Sałamacha z "Agrosu" Zamość. Rywalizację juniorów wygrali: w kategorii 50 kilogramów Przemysław Kasztelan z "Unii" Hrubieszów, w kategorii 56 kilogramów Daniel Baran z GKS Niemce, w kategorii 62 kilogramów Patryk Fridrich z "Unii" Hrubieszów, w kategorii 69 kilogramów jego klubowy kolega Bartłomiej Kosakowski, w kategorii 77 kilogramów Damian pietrzak z GLKS "POM-ISKRA" Piotrowice, w kategorii 85 kilogramów Krystian Piłat z Piotrowic, w kategorii 94 kilogramów Mateusz Rudnicki z "Unii" Hrubieszów, w kategorii 105 kilogramów Szymon Wójtowicz z "Agrosu" Zamość, natomiast w kategorii +105 kilogramów Sebastian Grzegorczyk z GKS Niemce. Puchary dla najlepszych sztangistów wręczał m.in. ich fundator starosta lubelski Paweł Pikula.

Więcej: www.ias24.eu

Fot. "POM-ISKRA" Piotrowice
Powrót