Aktualności

Zdjęcie Artykułu

PODAJ ŁAPĘ !!!

15-05-2014

KOCHANI ! Projekt Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Załuczu „Podaj Łapę” został wybrany do 50 najlepszych pomysłów spośród wszystkich nadesłanych inicjatyw w ramach projektu „Mały obywatel Duża sprawa”.

Teraz wszystko w Waszych rękach !!! Nie bądźcie obojętni, proszę Głosujcie na Nasz projekt „Podaj Łapę”, zaproście do głosowania swoich znajomych, kolegów i koleżanki, swoje rodziny, razem możemy to wygrać! Liczy się każdy głos!
 
SZYBKA AKCJA! Trzeba wejść pod podany link
 
 
kliknąć "Zagłosuj", Z jednego komputera można oddać jeden głoś (liczy się adres IP)
 
Nasz projekt znajduje się w kategorii tematycznej „Zwierzęta Naszymi Przyjaciółmi” w grupie dofinansowania
za 2 000,00 tysiące złotych.
 
„PODAJ ŁAPĘ” To dobry projekt dla dzieciaków i zwierzaków.!!! 
 
Głosowanie on line jest możliwe do dnia 31 maja 2014r! Nie zwlekaj, oddaj swój głos!
 
 
 
 

Celem inicjatywy jest zorganizowanie w Naszej Szkole Koła Przyjaciół Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Inicjatywa nosi tytuł „PODAJ ŁAPĘ”. Wyrosła ona z potrzeb zgłaszanych przez uczniów Szkoły. W jej ramach przeprowadzamy zbiórkę darów dla podopiecznych schroniska, konkurs plastyczny oraz warsztaty integracyjne dla wszystkich uczestników inicjatywy. Taka akcja odbywała by się cyklicznie, przynajmniej raz w roku. Nasi uczniowie samodzielnie przygotowują plakaty, broszury informacyjne na temat akcji „PODAJ ŁAPĘ”. Projekt skierowany jest do wszystkich Szkół Podstawowych z terenu Gminy Niedrzwica Duża. Szkoły biorące udział w akcji wybierają swoich koordynatorów szkolnych, rozreklamowują akcję w swojej placówce, przeprowadzają zbiórkę darów oraz dla chętnych konkurs plastyczny pn. Mój najlepszy przyjaciel - Zwierzak. Aby poprawić byt podopiecznych schroniska w Lublinie zbieramy suchą karmę, makaron, ryż, kaszę, środki higieniczne i opatrunkowe, miski na wodę, smycze, obroże, nie zbieramy pieniędzy!!!


Dla szkół uczestniczących w akcji na zakończenie i podsumowanie organizujemy warsztaty integracyjne, na których wspólnie przygotowujemy z zakupionych materiałów zabawki dla kotów np. woreczki wypełnione groszkiem, piłeczki, myszki, poduszeczki. Wspólnie oglądamy film edukacyjny „Mądra adopcja”. Warsztaty kończą się rozstrzygnięciem konkursu, wystawą prac plastycznych oraz słodkim poczęstunkiem dla uczestników. Dla zwycięzców konkursu plastycznego przewidujemy nagrody oraz organizujemy wyjazd edukacyjny do schroniska. Celem wyjazdu jest dostarczenie młodym ludziom wiedzy w zakresie właściwego postępowania ze zwierzętami, działalności schroniska dla zwierząt, ukształtowanie postawy wobec zwierząt charakteryzującej się szacunkiem i empatią. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych wykładowców, zajmujących się od lat tresurą i hodowlą zwierząt.


Zebrane dary, przygotowane wspólnie na warsztatach zabawki dla zwierząt wraz ze sprawozdaniem ilościowym zostaną odebrane z biorących udział szkół przez Organizatora w uzgodnionym przez strony terminie i dostarczone do schroniska. W sprawach technicznych przy przeprowadzaniu zbiórki wspomagają nas członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Specjalnej troski DASZEK w Załuczu


Uczestnicy projektu poznają specyfikę środowiska uczniów niepełnosprawnych naszej Szkoły, nabywają niezbędną wiedzę i umiejętności do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Następuje integracja dwóch środowisk - dzieci niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym.


Wszystkie podejmowane działania będą fotografowane, Tym sposobem powstanie materiał do rozdania dla uczestników na pamiątkę oraz dla organizatorów do przeprowadzenia ewaluacji oraz rozpowszechniania dobrych praktyk.


Proponowana inicjatywa jest zupełnie nowym pomysłem w naszym środowisku lokalnym chcemy żeby trwała systematycznie około 8 tygodni, ponieważ zwiększa to szanse na wypracowanie nowych nawyków i przyzwyczajeń, przełamuje opór i obawy a tym samym zwiększa szanse na sukces inicjatywy.


W procesie wychowawczym młodych ludzi, mającym doprowadzić do ukształtowania dojrzałego i odpowiedzialnego człowieka, nie powinno zatem zabraknąć elementów prowadzących do stworzenia właściwej postawy wobec zwierząt – istot, których los zależy od nas, istot, które są naszymi przyjaciółmi !


Szkoła posiada cześć materiałów niezbędnych do zorganizowania inicjatywy: salę na warsztaty, sprzęt fotograficzny, bus szkolny –transport na zajęcia edukacyjne. Koszty jakie przewidujemy to: materiały na warsztaty- materiały, wypełniacze do zabawek, nici, igły, nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego, słodki poczęstunek, materiały służące do wykonania plakatów rozpowszechniających akcję: farby, kartony, papier, toner, kredki, pojemniki na segregację- zbiórka darów, tonery, tablica korkowa na wystawę prac konkursu plastycznego.
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Załuczu


www.soswzalucze.szkolnastrona.pl

Powrót