Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Początek kolejnej schetynówki

15-04-2013

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w piątek 12 kwietnia odbyło się uroczyste przekazanie samorządom dokumentów,

potwierdzających przyznanie dotacji na realizację kolejnych inwestycji w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.Wśród samorządowców, którzy je odebrali był starosta lubelski Paweł Pikula.
W tym roku Powiat Lubelski zamierza przebudować prawie 7,5 kilometra trasy Niedrzwica Duża - Krebsówka - Osmolice, wraz z chodnikiem i zjazdami.
Przetarg na wykonanie robót został rozstrzygnięty jeszcze w marcu. Za najkorzystniejszą uznano ofertę przedsiębiorstwa z Kraśnika, która zrealizuje inwestycję za ponad 2 miliony 800 tysięcy złotych. Połowa kosztów będzie pochodzić z budżetu państwa, a na resztę złożą się samorząd powiatowy oraz gminy Niedrzwica Duża i Strzyżewice. Powiat Lubelski pokryje 25 procent wymienionej kwoty, natomiast wkład własny samorządów gminnych będzie proporcjonalny do długości remontowanych odcinków, znajdujących się na ich terenie. Prace przygotowawcze już się rozpoczynają, a cała przebudowa drogi Niedrzwica Duża - Krebsówka - Osmolice ma się zakończyć do 31 lipca tego roku. 

Więcej na www.ias24.eu
Powrót